Szermierka – PŚ: Słaby występ florecistów

Bardzo słaby występ w zawodach pucharu świata w Paryżu zanotowali polscy floreciści. Do zawodów głównych przebił się jedynie Andrzej Rządkowski, który odpadł w pierwszej rundzie.

Już kwalifikacje nie zapowiadały sukcesu w wykonaniu polskich florecistów. Na tym etapie z zawodami pożegnali się Leszek Rajski, Radosław Glonek, Michał Siess, Bartosz Cegielski, Jakub Surwiłło, Krystian Gryglewski i  Michał Janda.

Na placu boju pozostał zatem Andrzej Rządkowski, który jako jedyny przebił się przez sito eliminacji. Nasz młody florecista nie powalczył jednak zbyt długo w turnieju głównym. Polak już w pierwszej rundzie 7:15 przegrał bowiem z Francuzem Jeremy Cadotem.

Z triumfu mógł cieszyć się natomiast Amerykanin Alexander Massialas, który w finale 15:14 wygrał z Rosjaninem Timurem Safinem.

Wyniki:
1. Alexander Massialas (USA)
2. Timur Safin (Rosja)
3. Giorgio Avola (Włochy), Taegyu Ha (Korea Południowa)
5. Richard Kruse (Wielka Brytania)
6. Gerek Meinhardt (USA)
7. Francesco Trani (Włochy)
8. Toshyia Saito (Japonia)

46. Andrzej Rządkowski, 70. Leszek Rajski, 71. Radosław Glonek, 74. Michał Siess, 102. Bartosz Ciegielski, 131. Jakub Surwiłło, 145. Krystian Gryglewski, 175. Michał Janda,

Mateusz Górecki1995 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password