Szermierka – PŚ: Sukcesów jak na lekarstwo

Bez wygranej szablistek w Yangzhou, z pojedynczymi sukcesami w eliminacjach szpadzistek w Budapeszcie. Tak najkrócej można podsumować polską szermierczą sobotę. Radości jak na lekarstwo. 

Tylko trzem Polkom udała się sztuka awansu do turnieju głównego Grand Prix szpadzistek w Budapeszcie. Już po rundzie grupowej z turniejem pożegnały się Anna Polis i Aleksandra Zamachowska. Niemiłą niespodziankę sprawiła Renata Knapik-Miazga – nasza najlepsza obecnie szpadzistka przegrała w drugiej rundzie eliminacji bezpośrednich z Włoszką Francescą Boscarelli 12:15. Jeszcze gorzej wypadła Magdalena Piekarska, która odpadła już w pierwszej rundzie, po porażce 13:15 z Amerykanką Courtney Hurley. Z tą samą rywalką przegrała w kolejnej rundzie Weronika Łuszcz., która wcześniej wyeliminowała Austriaczkę Stephanie Fehrer. Ponadto fazy bezpośredniej nie przeszły Kamila Pytka, Anna Mroszczak i Martyna Swatowska.

Do turnieju głównego awansowała Danuta Dmowska-Andrzejuk po wygranej z Francuzką Mariem Ngom, Blanka Błach, która wyeliminowała Ukrainkę Vladę Kharkovą oraz Ewa Nelip po dwóch zwycięstwach w eliminacjach pucharowych – z Reką Bohus z Węgier i Barbarą Rutz.

Jutro w pierwszej rundzie Nelip powalczy z Brazylijką Nathalie Moellhausen, Błach z Chinką Yiwen Sun, a Dmowska z Yaną Zverievą z Rosji.

Bez zwycięstwa w turnieju głównym zakończyły start w zawodach pucharu świata w Yangzhou polskie szablistki. Magdalena Komisarczyk przegrała w pierwszej rundzie z Amerykanką Monicą Aksamit 11:15, Marta Puda uległą 7:15 Francuzce Malinie Vongsavady, a Małgorzata Kozaczuk nie dała rady Azerce Sevil Bunyatovej (11:15). Polki sklasyfikowane zostały na miejscach 33-64.

W finale znalazły się dwie Francuzki – Manon Brunet pokonała Sarę Balzer. Na najniższym stopniu podium stanęły Włoszka Martina Criscio i Amerykanka Mariel Zagunis.

Bartosz Szafran4865 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password