Szermierka – PŚ: Świetne kwalifikacje florecistek!

Świetnie w kwalifikacjach do zawodów Pucharu Świata w St. Maur zaprezentowały się polskie florecistki. Do turnieju głównego awans zdołało wywalczyć aż siedem naszych reprezentantek. 

Embed from Getty Images

Z eliminacji zwolniona była jedna Polka – Julia Walczyk, która ostatnio prezentuje wysoką formę, co znajduje swoje odzwierciedlenie w rankingu FIE. Szybko dołączyła do niej Julia Chrzanowska – bezbłędna podczas walk grupowych. Bardzo dobrze zaprezentowały się też siostry Hanna i Marta Łyczbińskie oraz Martyna Jelińska, które wygrały po pięć z sześciu pojedynków. Co najważniejsze z walk grupowych obronną ręką wyszły wszystkie biało-czerwone.

Eliminacje bezpośrednie były popisem naszych florecistek. Błyskawicznie przebrnęły przez nie siostry Łyczbińskie oraz Jelińska, którym wystarczyły wysokie zwycięstwa w ostatniej rundzie. Po dwie walki wygrały natomiast Marika Chrzanowska oraz Martyna Synoradzka, które także powalczą jutro o jak najlepszy wynik w głównej drabince turnieju. Tym samym z rywalizacją pożegnały się tylko dwie Polki – Maria Vetulani, która 5:15 przegrała z Ukrainką Aleksandrą Seniutą oraz Beata Żurowska po porażce 12:15 z Chinką Yu Gong.

Rywalki Polek w I rundzie turnieju głównego:
Martyna Jelińska – Jacqueline Dubrovich (USA)
Julia Chrzanowska – Oh Song Chae (Korea Południowa)
Martyna Synoradzka – Hee Sook Jeon (Korea Południowa)
Marika Chrzanowska – Camilla Mancini (Włochy)
Marta Łyczbińska – Saskia Loretta van Erven Garcia (Kolumbia)
Julia Walczyk – Jeronime Mpah-Njanga (Francja)
Hanna Łyczbińska – Anastazja Iwanowa (Rosja)

Mateusz Górecki2025 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password