Szermierka – PŚ: Szablistki drugie w Tunisie!

Po wczorajszych dobrych miejscach Karola Kostki (3. Miejsce) i Małgorzaty Kozaczuk (7.) liczyliśmy na równie dobre występy polskich drużyn. Udało się to połowicznie, ale za to spektakularnie. Polskie szablistki w zawodach Pucharu Świata w Tunisie zajęły 2. miejsce! 

To był dzień kapitalnie walczących szablistek. W Tunisie Marta Puda, Małgorzata Kozaczuk i Martyna Komisarczyk bój rozpoczęły od wygranej z Niemkami 45:32. W pojedynku ćwierćfinałowym przyszedł dużo cięższy bój z Białorusinkami. Pierwsze fragmenty tego spotkania zdecydowanie przebiegały po myśli  rywalek, które kontrolowały pojedynek i po szóstej walce prowadziły 30:24. Sygnał do boju dała jednak Komisarczyk, która bardzo pokaźnie zniwelowała straty, a koleżanki też poszły za ciosem i ostatecznie udało się zwyciężyć 45:41. W półfinale przeciwniczkami Polek były reprezentantki Francji. Od początku zanosiło się na trudną i wyrównaną walkę, ale biało-czerwone świetnie kontrolowały także i to spotkanie ostatecznie doprowadzając do triumfu nad „Trójkolorowymi” 45:39.

W finale polska drużyna nie przestraszyła się bardziej utytułowanych rywalek. Od początku nasze zawodniczki były na prowadzeniu i prowadziły nawet blisko dziesięcioma punktami, jednak wtedy… coś się zacięło. Kilka punktów rywalek bez odpowiedzi i zawodniczki spod znaku czerwono-biało-zielonej flagi pewnie zdominowały końcówkę, wygrywając 45:38. Naszym dziewczynom należą się jednak wielkie brawa!

1. Włochy
2. Polska
3. Francja
4. Japonia
5. Rosja
6. Białoruś
7. Ukraina
8. Meksyk

Bardzo krótko trwała przygoda naszych szpadzistów z prestiżowymi zawodami Challenge SNCF Reseau. Po wczorajszym podium Karola Kostki liczyliśmy też dziś na dobre walki Filipa Broniszewskiego i Radosława Zawrotniaka, którzy uzupełnili drużynę. Gorycz porażki nasi zawodnicy musieli jednak przełknąć już w pierwszej walce. Amerykanie Jason Pryor, Adam Rodney i Cooper Schumacher od początku meczu nieznacznie prowadzili, a gdy przy stanie 22:19 dla rywali swoją walkę 7:1 przegrał Zawrotniak jasne się stało, że Polacy stolicy Francji dziś nie zwojują. Skończyło się na wyniku 45:35 i odpadnięciu z turnieju.

Podium paryskiego turnieju należało w większości do Azjatów. Zwycięstwo mogli dzierżyć Koreańczycy, którzy w finale pokonali Włochów. Na trzecim miejscu zawody skończyli reprezentanci Japonii.

1. Korea Południowa
2. Włochy
3. Japonia
4. Ukraina
5. Francja
6. Szwajcaria
7. Węgry
8. Rosja
================
21. Polska

 

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password