Szermierka – PŚ: Szablistki dziesiąte, szpadziści czternaści

Nie udało się ani szablistkom ani szpadzistom awansować do ćwierćfinałów turniejów drużynowych pucharu świata. Ostatecznie wyżej należy ocenić występ naszych pań, które z trudem, ale zmieściły się w czołowej dziesiątce. 

Walczące w Orleanie szablistki nie zaliczyły w turnieju drużynowym udanego startu. W pierwszej rundzie miały wolny los, w drugiej, jednak chyba niespodziewanie wysoko 34:45 przegrały z Węgierkami. Małgorzacie Kozaczuk i spółce pozostałą więc jedynie walka o miejsca 9-16. W tej grupie Polki spisały się już przyzwoicie, pokonując 45:38 Wenezuelę i 45:23 Hongkong. W meczu o lokatę dziewiątą lepsze okazały się jednak Japonki.

W turnieju bezapelacyjnie triumfowały Rosjanki, zwyciężając w półfinale Włoszki i wręcz gromiąc w decydującym meczu Francuzki. W meczu o trzecie miejsce Koreanki okazały się lepsze od Włoszek.

Wyniki:
1. Rosja
2. FRancja
3. Korea Południowa

10. Polska

Sam fakt, że szpadzistom udało się awansować do czołowej szesnastki turnieju uznać należy za mały sukces, ostatnio różnie z tym bywało. W meczu 1/16 finału Radosław Zawrotniak i jego koledzy pokonali Chińczyków 39:37. W walce o czołową ósemkę, po przedziwnym meczu przegrali z Ukraińcami, którzy dzień wcześniej w sile trzech stanęli na podium turnieju indywidualnego. Wynik 8:17 jest wystarczająco wymowny.

Fazę o miejsca 9-16 zaczęli nasi szpadziści od porażki z Duńczykami, po czym przyszła wygrana z USA i porażka w meczu o 13. miejsce z Izraelem. W turnieju triumfowali Koreańczycy, w finale pokonując Rosjan.

Wyniki:
1. Korea Poałudniowa
2. Rosja
3. Japonia

14. Polska

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password