Szermierka – PŚ: Szóstka Polek w turnieju głównym w Katowicach

Po świąteczno – noworocznej przerwie najlepsi szermierze z całego świata powrócili na plansze pucharu świata. Pierwszym turniejem w Nowym Roku jest rywalizacja florecistek, która odbywa się w Katowicach. Do turnieju głównego przez eliminacje przebiło się sześć Polek.

Katowicki turniej jest kontynuacją rozgrywanego przez wiele lat Dworu Artusa, który na starcie gromadził światową floretową śmietankę. Miejsce rozgrywania zawodów się zmieniło, nie zmieniła się ranga i obsada. Mimo to aż trzy Polki w fazie grupowej zanotowały komplet zwycięstw i bez konieczności przedzierania się przez eliminacje bezpośrednie awansowały do turnieju głównego. Mowa tu o Marcie Łyczbińskiej, Julii Walczyk i Martynie Synoradzkiej.

Hanna Łyczbińska i Martyna Jelińska były bliskie kompletu wygranych, jednak pojedyncze porażki zepchnęły je do fazy pucharowej kwalifikacji. Obie nasze florecistki w jej pierwszej rundzie miały wolny los, a w drugiej swoje rywalki wręcz rozgromiły – 15:5. Hania wygrała z Węgierką Fanny Kreiss, a Martyna z Francuzką Julie Mienville. Do uczestniczek turnieju głównego dołączyła jeszcze Katarzyna Lachman, pokonując po wyrównanych walkach Alinę Rapynets z Ukrainy i Elisę Verdaro z Włoch.

W eliminacjach bezpośrednich odpadły Marta Mech, Aleksandra Jeglińska, Małgorzata Wojtkowiak, Marika Chrzanowska, Natalia Gołębiowska, Renata Tomczak, Monika Paliszewska, Julia Chrzanowska i Maria Vetulani.

W fazie grupowej rywalizację zakończyły Julia Lidzbarska, Oliwia Szabelska, Martyna Długosz, Joanna Toporska i Katarzyna Matysiak.

Jutrzejsze pierwsze rywalki Polek:
Marta Łyczbińska – Serena Rossini (Włochy)
Martyna Synoradzka – Saskia Loretta van Erven Garcia (Kolumbia)
Hanna Łyczbińska – Diana Yakovleva (Rosja)
Julia Walczyk – Aida Mohamed (Węgry)
Katarzyna Lachman – Svetlana Tripapina (Rosja)
Martyna Jelińska – Francesca Palumbo (Włochy)

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password