Szermierka – PŚ: Szóstka powalczy w Long Beach

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Sześcioro reprezentantów polski przeszło przez kwalifikacje zawodów szermierczego Pucharu Świata w Long Beach. O triumf w USA powalczy pięć florecistek i jeden florecista.

W walkach grupowych znakomicie zaprezentowała się Hanna Łyczbińska, która odniosła komplet zwycięstw. Miłą niespodziankę sprawiła także Katarzyna Lachman, która przegrała tylko jedną potyczkę i wespół z Łyczbińską awansowała do turnieju głównego bez konieczności dalszych walk.

W walkach bezpośrednich świetnie spisała się Julia Walczyk. Polka pokonała Kanadyjkę Jerricę Gu 15:9 oraz Turczynkę Irem Karamete 15:3 i znalazła się w głównej drabince zawodów. Awansować, po zwycięstwie 14:9 nad Amerykanką Morgan Partridge, udało się także Marcie Łyczbińskiej. Dalej walczyć będzie także Zuzana Sobczak, która 15:11 pokonała Francuzkę Astrid Rapaud. Odpadły Natalia Gołębiowska, Martyna Jelińska, Julia Chrzanowska oraz Marika Chrzanowska.

Rywalki Polek w I rundzie: 
Marta Łyczbińska – Oksana Martines Hauregi (Rosja)
Zuzanna Sobczak – Hee Sook Jeon (Korea Południowa)
Hanna Łyczbińska – Jiaxin Huang (Chiny)
Katarzyna Lachman – Leonie Ebert (Niemcy)
Julia Walczyk – Lee Kiefer (USA)

W eliminacjach panów oglądaliśmy tylko jednego Polaka. Michał Siess w walkach grupowych pokonał czterech rywali, a triumf w walkach bezpośrednich z Amerykaninem Kenji Bravo 15:5 dał mu miejsce w głównej drabince turnieju. W jego pierwszej rundzie nasz reprezentant zawalczy z Włochem Alessio Foconim.

Mateusz Górecki2020 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password