Szermierka – PŚ: Szpadzistki siódme w Barcelonie

Polskie szpadzistki po raz drugi w tym sezonie zajęły miejsce w czołowej ósemce zawodów drużynowego pucharu świata. W Barcelonie nasze reprezentantki zakończyły rywalizację na siódmej lokacie.

Po dobrym starcie Ewy Nelip i Renaty Knapik-Miazgi w turnieju indywidualnym, mogliśmy oczekiwać, że i w zawodach drużynowych uda się odnieść sukces. Ostatecznie nasze szpadzistki zaprezentowały się z dobrej strony, ale ewidentnie zabrakło „kropki nad i”.

Knapik-Miazga i Nelip, wspierane przez Magdalenę Piekarską oraz Barbarę Rutz zawody rozpoczęły od pewnego zwycięstwa nad Tajwanem  45:25. W pojedynku, którego stawką był awans do ćwierćfinału Polki przegrywały z Koreankami już 20:32, ale fenomenalna postawa Piekarskiej i Nelip w dwóch ostatnich pojedynkach (zwycięstwa 12:5 i 6:0) sprawiły, że to Polki mogły cieszyć się z końcowego triumfu. Niestety na pojedynek  Rosjankami sił już nie starczyło. Biało-czerwone przegrały 32:45 i pożegnały się z marzeniami o podium.

Kolejna porażka z Włoszkami 37:45 i triumf nad Szwajcarią 45:30 dał naszym szpadzistkom ostatecznie siódme miejsce w barcelońskim turnieju.

Z triumfu cieszyły się ostatecznie Chinki, które w finale 22:21 pokonały Estonki. Trzecie miejsce dla Rosjanek.

Wyniki:
1. Chiny
2. Estonia
3. Rosja
4. Francja
5. Ukraina
6. Włochy
7. Polska
8. Szwajcaria

Mateusz Górecki1997 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password