Szermierka – PŚ: Szpadzistki znów w czołówce!

Polskie szpadzistki kontynuują serię dobrych występów tegorocznych zawodach pucharu świata w szermierce. W rozgrywanych w Barcelonie zawodach Ewa Nelip była szósta, a Renata Knapik-Miazga zajęła 11. lokatę.

Polskie szpadzistki od początku tego sezonu prezentują wysoką formę i raz po raz meldują się w czołówce zawodów pucharu świata. Nie inaczej było w Barcelonie. Do turnieju głównego przebiło się z eliminacji pięć naszych zawodniczek, ale powodów do radości dostarczyły nam głównie dwie z nich.

Ewa Nelip rywalizację w głównej drabince rozpoczęła od triumfu 15:8 nad Amerykanką Catherine Nixon. W drugiej rundzie nasza szpadzistka sprawiła niemałą niespodziankę, eliminując rozstawioną z „dwójką” Tunezyjkę Sarrę Besbes (15:13). Triumf 15:13 nad Francuzką Aurianne Malo dał Polce przepustkę do ćwierćfinału. W walce o strefę medalową Nelip uległa jednak Melissie Goram z Francji 11:15 i zakończyła zawody w Hiszpanii na wysokiej, szóstej lokacie. Przypomnijmy, że Polka zajęła trzecie miejsce podczas tegorocznych zawodów pucharu świata w Doha.

Dobrze zaprezentowała się także Renata Knapik-Miazga. Polka, która w tym sezonie stała już na podium pucharowych zmagań, tym razem uplasowała się tuż za czołową dziesiątką. Nasza szpadzistka w dwóch pierwszych rundach 15:13 wygrała z Włoszkami – Brendą Briasco i Marą Navarrią. Niestety w walce o ćwierćfinał zbyt mocna (9:12) okazała się Chinka Yiwen Sun.

Pozostałe Polki, które przebiły się przez eliminacje odpadły w pierwszej rundzie. Magdalena Piekarska przegrała 10:15 z Rosjanką Poczkałową, Blanka Błach 8:15 z Estonką Kirpu, a Jagoda Zagała 11:15 z Włoszką Navarrią.

Wyniki:
1. Yiwen Sun (Chiny)
2. Irina Embrich (Estonia)
3. Melissa Goram (Francja), Emese Szasz (Węgry)
5. Darija Martyniuk (Rosja)
6. EWA NELIP
7. Alberta Santuccio (Włochy)
8. Beate Christmann (Niemcy)

11. Renata Knapik-Miazga, 50. Magdalena Piekarska, 55. Blanka Błach, 57. Jagoda Zagała, 65. Barbara Rutz, 73. Kamila Pytka, 92. Martyna Swatowska, 117. Anna Mroszczak, 126. Anna Polis, 142. Danuta Dmowska-Andrzejuk, 152. Weronika Łuszcz

Mateusz Górecki1997 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password