Szermierka – PŚ: Szybkie porażki Polek w Turynie

Włoszka Alice Volpi wygrała kolejne w tym sezonie zawody Pucharu Świata florecistek. W Turynie nie popisały się nasze reprezentantki, które nie zdołały awansować do czołowej „16”.

szermierka floretDo turnieju głównego z eliminacji przebiło się pięć naszych reprezentantek. Trzy z nich odpadły jednak już w pierwszej rundzie. Julia Walczyk 12:15 przegrała z Rosjanką Leylą Pirievą, Marta Łyczbińska w takim samym stosunku uległa Węgierce Aidzie Mohamed, zaś Hana Łyczbińska 5:15 została rozbita przez Włoszkę Alice Volpi. Triumfy udało się zatem odnieść jedynie Magdalenie Knop (15:11 z Francuzką Astrid Rapaud) oraz Małgorzacie Wojtkowiak (15:7 z Tunezyjką Ines Boubakri).

Niestety marzenia Polek o dobrym wyniku rozwiane zostały szybko i brutalnie. Wojtkowiak w drugiej rundzie uległa wspomnianej już Volpi 15:5, a Knop 11:15 przegrała z Włoszką Vardaro. Ostatecznie zawody wygrała Volpi, która w finale 15:4 rozgromiła Rosjankę Innę Deriglazovą.

Martyna Jelińśka, Martyna Synoradzka, Monika Paliszewska i Natalia Gołębiowska odpadły w eliminacjach.

Brak dobrych wyników oddala polskie florecistki od występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Jeśli biało-czerwone nie zaczną regularnie punktować, to będą mogły pożegnać się z myślami o walce o olimpijskie laury.

Wyniki:
1. Alice Volpi (Włochy)
2. Inna Deriglazova (Rosja)
3. Arianna Errigo (Włochy), Adelina Zagidullina (Rosja)

23. Magdalena Knop
31. Małgorzata Wojtkowiak
42. Julia Walczyk
52. Marta Łyczbińska
55. Hanna Łyczbińska
81. Monika Paliszewska
87. Natalia Gołębiowska
91. Martyna Synoradzka
126. Martyna Jelińska

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password