Szermierka – PŚ: Polski triumf po pięciu latach!

Kapitalna passa polskich szpadzistek trwa! Polki okazały się dziś najlepsze w zawodach drużynowego Pucharu Świata w chińskim Suzhou. To pierwsze zwycięstwo polskiej drużyny w zawodach szermierczego Pucharu Świata do pięciu lat. 

Opublikowany przez FIE – International Fencing Federation na 11 listopada 2017

Świetny występ Magdaleny Piekarskiej i Renaty-Miazgi, które wczoraj stanęły na najniższym stopniu podium w zawodach indywidualnych, musiał przełożyć się na dzisiejszą postawę polskiej drużyny. I tak też się stało.

Brązowe medalistki ostatnich mistrzostw świata w pierwszej rundzie miały wolny los, a w drugiej pokonały Hongkong 45:24. W ćwierćfinale rywalkami biało-czerwonych były wicemistrzynie świata i liderki światowego rankingu, Chinki. Azjatki, prowadzone przez wczorajszą triumfatorkę Yiwen Sun, musiały jednak uznać wyższość biało-czerwonych i przegrały 33:39.

Półfinałowy triumf nad Rosjankami 32:25 dał Ewie Nelip, Magdalenie Piekarskiej, Renacie Knapik-Miazdze i Barbarze Rutz przepustkę do finału. W nim nasze szpadzistki zmierzyły się z Koreankami, które pokonały także w meczu o brąz na czempionacie globu w Lipsku. Tym razem także to podopieczne Bartłomieja Języka okazały się lepsze, wygrywając bardzo przekonująco – 31:21.

To pierwsze zwycięstwo polskiej drużyny w zawodach szermierczego Pucharu Świata od pięciu lat. W 2012 roku w Lipsku na najwyższym stopniu podium stanęły – a jakże, szpadzistki w składzie Piekarska, Knapik, Małgorzata Bereza i Małgorzata Stroka.

Wyniki:
1. Polska
2. Korea Południowa
3. Estonia
4. Rosja
5. Niemcy
6. Chiny
7. Ukraina
8. Włochy

Tak dobrego rezultatu nie uzyskali startujący w Tokio floreciści. Michał Siess, Michał Janda, Andrzej Rządkowski i Leszek Rajski zmagania rozpoczęli od drugiej rundy, w której trafili na reprezentację Ukrainy. Niestety rywale byli w tym pojedynku wyraźnie lepsi i wygrali 45:33. W dalszych walkach Polacy przegrali z Brazylią 43:45 i Wielką Brytanią 43:45 i uplasowali się ostatecznie na 15. miejscu.

Wyniki:
1. USA
2. Korea Południowa
3. Japonia
4. Dania
5. Francja
6. Rosja
7. Ukraina
8. Chiny

15. Polska

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password