Szermierka – PŚ: Trzech florecistów i sześć szpadzistek w turniejach głównych

Dziewięcioro Polaków przebrnęło piątkowe eliminacje turniejów pucharu świata florecistów w Paryżu i szpadzistek w Hawanie. Na Kubie w walce pozostaje sześć naszych reprezentantek, we Francji zaś trzech panów. 

W Paryżu swoje zmagania rozpoczęli floreciści. W turnieju głównym zobaczymy ostatecznie trzech biało-czerwonych. Już po walkach grupowych kwalifikację wywalczył Piotr Janda, który w brawurowym stylu wygrał wszystkie pojedynki. Tylko dwa pojedynki wygrał natomiast Bartosz Cegielski i to on jako jedyny z Polaków odpadł z rywalizacji na tym etapie.

Pojedynki bezpośrednie bez najmniejszego problemu przeszedł Michał Siess, który 15:7 pokonał Koreańczyka Cheolwoo Kima oraz 15:4 Ou Feng Minga z Tajwanu. Bardzo dobrze poszło również Leszkowi Rajskiemu. Nasz doświadczony florecista najpierw wygrał 15:13 z Nicholasem Choi z Hongkongu i 15:7 z Japończykiem Rui Fujikurą.

Niewiele do awansu zabrakło Jakubowi Surwiłło, który po cennych triumfach 15:14 nad Japończykiem Ryohei Noguchi i Brytyjczykiem Marcusem Mepstedem 15:13, w decydującej potyczce uległ 15:10 Andrijowi Pogrebniakowi z Ukrainy. Michał Janda już w pierwszym pojedynku przegrał 14:15 z Rosjaninem Iskanderem Achmetowem. Krystian Gryglewski w pierwszym starciu sprawił małą sensację, wynikiem 15:14 eliminując Włocha Francesco Ingargiolę. Polak nie poszedł niestety za ciosem i w kolejnym pojedynku przegrał 11:15 z Japończykiem Riki Oishiri.

Rywale Polaków w I rundzie:
Michał Siess – Richard Kruse (Wielka Brytania)
Piotr Janda – Kwanghyun Lee (Korea Południowa)
Leszek Rajski – Miles Chamley-Watson (USA)

W Hawanie rozgrywane są zawody szpadzistek, które ostatnimi czasy dawały nam najwięcej powodów do radości. Informacje z Kuby napływają szczątkowe, ale wiemy, że i tym razem jest nieźle. Z turniejem po eliminacjach pożegnały się trzy nasze reprezentantki – Jagoda Zagała, Danuta Dmowska-Andrzejuk i Kamila Pytka. Cała trójka przeszłą eliminacje grupowe, ale poległa w decydującej, II rundzie eliminacji bezpośrednich. Dmowska-Andrzejuk z Ukrainką Anfisą Pochkalovą, Zagała z Anną Mroszczak, a Pytka z Estonką Kristiną Kuusk.

Przez eliminacje przebrnęły Renata Knapik-Miazga, Barbara Rutz, Martyna Swatowska, Aleksandra Zamachowska oraz wspomniana Mroszczak.

Rywale Polek w I rundzie:
Renata Knapik-Miazga – Nathalie Moellhausen (Brazylia)
Anna Mroszczak – Brenda Briasco (Włochy)
Barabara Rutz – Ewa Nelip
Aleksandra Zamachowska – Coraline Vitalis (Francja)
Martyna Swatowska – Laurence Epee (Francja)

 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password