Szermierka – PŚ: Czterech w turniejach głównych

Trzech reprezentantów Polski wystartuje w turnieju głównym zawodów Grand Prix we florecie. O triumf w Turynie powalczą Andrzej Rządkowski, Michał Siess i Michał Janda. W zawodach szablistów w Gyor czynny udział weźmie tylko Mikołaj Grzegorek.

W walkach grupowych nasi floreciści spisywali się dość średnio w związku z czym żadnemu z nich nie udało się wywalczyć bezpośredniego awansu do turnieju głównego. Byli jednak tacy, którzy po słabych walkach w grupie zakończyli swoje starty w Turynie. Mowa tu o Jakubie Surwiłło, Bartoszu Cegielskim i Pawle Szumielewiczu, którzy w ten sposób odpadli z dalszej rywalizacji.

Starcia bezpośrednie wyszły Polakom różnie. Bardzo dobrze spisał się Michał Janda, pokonując 15:14 Rumuna Dascalu i 15:11 Holendra Daniela Giacona. Równie udane walki ma za sobą Michał Siess, który najpierw 15:5 rozgromił Niemca Pellermana, a następnie 15:14 wygrał z Japończykiem Ryohei Noguchi. Do turnieju głównego awansował też Andrzej Rządkowski pokonując 15:13 Jerry Changa z USA i Rosjanina Gieorgija Semeniuka 15:12. Tej fazy nie przeszli Leszek Rajski (porażka 12:15 z Egipcjaninem Mohammedem Essamem) i Krystian Gryglewski, który przegrał 9:15 z Amerykaninem Adamem Mathieu.

Rywale Polaków w I rundzie:
Andrzej Rządkowski – Giorgio Avola (Włochy)
Michał Siess – Toshyia Saito (Japonia)
Michał Janda – Dmitrij Żerebczenko (Rosja)

Znacznie słabiej spisali się startujący w Gyor szabliści. Już po walkach grupowych z rywalizacją pożegnali się Jan Kruszewski, Krzysztof Kaczkowski, Karol Lademann i Mateusz Kneź. W pojedynkach bezpośrednich Mateusz Godlewski 5:15 poległ z Brytyjczykiem Williamem Deary, Jakub Jaskot 10:15 przegrał z Niemcem Robinem Schroedterem, a Tomasz Pytel w starciu z Węgrem Tamasem Decsim zadał tylko trzy trafienia. Honor polskiej ekipy uratował jedynie Mikołaj Grzegorek, któremu triumfy 15:6 nad Rumunem Cozmuleanu i 15:10 nad Rosjaninem Własysławem Pożdniakowem, pozwoliły na awans do turnieju głównego.

W jego pierwszej rundzie Grzegorek zawalczy z Włochem Lucą Curatoli, rozstawionym z trójką.

Mateusz Górecki2020 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password