Szermierka – PŚ: Trzy walki, trzy porażki. Polacy nie zwojowali Heidenheim

Po wczorajszych bardzo dobrych eliminacjach zawodów Pucharu Świata szablistów w wykonaniu Mateusza Nycza, Karola Kostki i Macela Basia, liczyliśmy, że w piątek będą oni walczyć równie dobrze i spróbują powalczyć o niezłe miejsca. Polacy jednak w komplecie przegrali walki 1/32 finału. 

Mateusz Nycz wczoraj pokonał trzech rywali, ale dziś faktycznie trafił na bardzo trudnego rywala. Yannick Borel to ubiegłoroczny mistrz olimpijski w drużynie, a także mistrz Europy. Praworęczny, mierzący 195 centymetrów wzrostu zawodnik nie miał dziś łatwej przeprawy, ale ostatecznie pewnie zwyciężył 15:10. Na pocieszenie Polaka można napisać, że Francuz w kolejnych czterech walkach spisał się znakomicie, zatrzymując się dopiero w finale.

W pojedynku Polska – Francja dla „Trójkolorowych” punktował dziś nie tylko Borel. Z Karolem Kostką zmierzył się kolejny złoty medalista z drużyny, która rywalizowała w Rio oraz zdobywca brązowego krążka w rywalizacji indywidualnej na Igrzyskach Europejskich Daniel Jerent. Kostka walczył jeszcze lepiej, był bardzo bliski wyeliminowania Francuza, ale uległ w tym pojedynku 13:15. A Jerent opromieniony triumfem wygrał jeszcze dwie walki, po czym zatrzymał się na… Borelu.

I w końcu trzeci pogromca Polaka – Ukrainiec Wołodymir Stankiewicz. 21-latek bez większych osiągnięć poradził sobie z Marcelem Basiem, wygrywając 15:11. W kolejnej walce Ukrainiec przegrał jednak z… Jerentem.

Jak widać, najpierw trzej szpadziści ograli Polaków, a potem rozstrzygnęli rachunki między sobą. Najlepiej w tej konfiguracji poradził sobie wspomniany wyżej Yannick Borel, który przegrał dopiero w finale ze znakomitym Kyoungdoo Parkiem. Wcześniej zwycięzca całych zawodów w derbach Azji ograł w półfinale Koki Kano, a Borel wygrał z Węgrem Tamasem Mate Kochem.

Wyniki: 

1. Kyoungdoo Park – Korea Południowa
2. Yannick Borel – Francja
3. Koki Kano – Japonia i Tamas Mate Koch – Węgry
==================
49. Marcel Baś – Polska
57. Karol Kostka – Polska
63. Mateusz Nycz – Polska

Radosław Kępys486 Posts

<p>Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów – od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password