Szermierka – PŚ: Trzy wygrane walki, ale tylko 9. miejsce

Po wczorajszej rywalizacji indywidualnej florecistek podczas Pucharu Świata w Tauberbischofsheim, dziś przyszedł czas na turniej drużynowy. Startowały w nim też reprezentantki Polski, którym udało się wywalczyć 9. miejsce, z niezłym  bilansem walk 3-1. Szkoda tylko, że wygrane walki przyszły w rywalizacji o dalsze miejsca. 

Polskie florecistki walczyły w składzie: Marta i Hanna Łyczbińskie, Julia Walczyk i Martyna Jelińska. W turnieju wzięło udział 16 reprezentacji, więc Polki swój start zaczęły od 1/8 finału. Tam niestety czekało na biało-czerwone bardzo trudne zadanie, czyli pojedynek z Japonkami. Azjatki musiały się mocno natrudzić, ale ostatecznie wygrały 45:41, co wyrzuciło Polki do walki o 9. Pozycję. I tą rywalizację nasze zawodniczki wygrały. Najpierw przyszła łatwa wygrana z Hiszpanią 45:25, w „półfinale” czwórka Polek ograła równie łatwo Ukrainę 45:26, by w meczu o 9. miejsce pokonać zawodniczki z Hongkongu 45:33.

Główne rozstrzygnięcia turnieju nie przyniosły niespodzianki. Włoszki najpierw pokonały Francuzki 45:40, a Niemki wygrały z Rosjankami 41:39. W finale zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego łatwo wygrały z rywalkami 45:33. Trzecie miejsce przypadło Francuzkom po wygranej 45:37 nad Rosją.

1. Włochy
2. Niemcy
3. Francja

4. Rosja
5. USA
6. Kanada
7. Japonia
8. Węgry
9. Polska