Szermierka – PŚ: Tylko Zawrotniak walczy dalej

Tylko Radosław Zawrotniak przeszedł przez eliminacyjne sito i powalczy w turnieju głównym zawodów Pucharu Świata w Heidenheim. Z rywalizacją pożegnało się natomiast dziesięciu innych Polaków.

W walkach grupowych Radosław Zawrotniak, Mateusz Nycz, Seweryn Brzozowski, Filip Broniszewski i Mateusz Antkiewicz pokonali czterech z sześciu rywali, Bartosz Staszulonek, Karol Kostka i Paweł Golec trzech, natomiast Tomasz Szczepanowski i Daniel Marcol dwóch. Najlepiej spisał się natomiast Jan Wenglarczyk, który tylko raz schodził z planszy pokonany. Maciej Bielec ostatecznie nie przystąpił do rywalizacji.

Eliminacje bezpośrednie poszły biało-czerwonym bardzo słabo. Już w pierwszej rundzie odpadł Antkiewicz, przegrywając 3:4 z Ukraińcem Jewgien Makijenko. Jego los podzielili Daniel Marcon (7:15 z Japończykiem Komatą), Karol Kostka (14:15 z Niemcem Weckerle), Bartosz Staszulonek (12:13 z Niemcem Riedle) i Seweryn Brzozowski, który poległ 11:15 z Hiszpanem Ibanezem. Mateusz Nycz najpierw pokonał 15:12 Izrealczyka Averbucha, ale później 5:15 przegrał z Koreańczykiem Kimem. Filip Broniszewski na inaugurację wygrał 15:10 z Amerykaninem Dennisem Kraftem, a w kolejnej potyczce przegrał 8:15 z Włochem Santarellim. Paweł Golec natomiast zaczął od zwycięstwa 15:14 z Belgiem Loyolą, aby w następnej potyczce nie dać rady Kanadyjczykowi Blaisowi-Belangerowi (10:15).

Blisko awansu był Tomasz Szczepanowski, który po pokonaniu zawodników z Wenezueli i Stanów Zjednoczonych w decydującym pojedynku przegrał 5:10 z Koreańczykiem Na. Niewiele zabrakło także Janowi Wenglarczykowi. Polak w pierwszej rundzie miał wolny los, w drugie wygrał 15:10 z Niemcem Steinbergerem, a w trzeciej przegrał 9:15 z Rosjaninem Głazkowem.

I tak jedynym Polakiem, który przeszedł przez eliminacyjne sito okazał się Radosław Zawrotniak. Nasz doświadczony szpadzista w pierwszej rundzie miał wolny los, a w kolejnych pokonał 15:7 Brytyjczyka Elliota Grovera i Marokańczyka Houssama Elkorda 15:9.

 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password