Szermierka – PŚ: Udane eliminacje szablistek, niezłe szpadzistów

Siedem szablistek polskich i trzech szpadzistów powalczy w sobotę o triumf w zawodach szermierczego pucharu świata. W tym tygodniu zawody odbywają się we francuskim Orleanie i stolicy Argentyny – Buenos Aires.

Całkiem udane eliminacje mają za sobą szablistki rywalizujące w Orleanie. Miejsce w turnieju głównym zapewnione miały Aleksandra Socha i Małgorzata Kozaczuk, które skorzystały z absencji kilku zawodniczek wyżej sklasyfikowanych w światowym rankingu. Bardzo szybko dołączyła do nich Marta Puda, która w fazie grupowej poniosła tylko jedną porażkę. Blisko bezpośredniego awansu była także Martyna Komisarczyk, która w grupie nie poradziła sobie tylko z Rosjanką Karboliną. Dalej awansowały także Matylda Ostojska (4/6), Bogna Jóźwiak (4/6), Angelika Wątor (3/5), Karolina Cieślar (2/6), Karolina Kaleta (2/6), Michalina Kostrzewa (2/6) i Katarzyna Kędziora (2/6). Odpadła Gabriela Drygała, która przegała wszystkie walki.

W pierwszej rundzie eliminacji bezpośrednich z zawodami pożegnały się Kędziora (9:15 z Francuzką Taillandier), Cieślar (13:15 z Włoszką Fondi), Kostrzewa (10:15 z Hongkonką Au) oraz Kaleta (8:15 z Amerykanką Palmer). Pozostałe Polki miały w tej fazie wolny los. W decydującej rundzie porażek już nie było. Ostojska 15:7 pokonała Japonkę Mukae, Komisarczyk w tym samym stosunku pokonała wspomnianą wcześniej Sin Au, Jóźwiak odniosła zwycięstwo 15:10 nad Hin Wai Lam z Hongkongu, a Wątor 15:14 pokonała Amerykankę Jenkins.

Rywale Polek w I rundzie:
Bogna Jóźwiak – Małgorzata Kozaczuk
Angelika Wątor – Irene Vecchi (Włochy)
Matylda Ostojska – Renata Katona (Węgry)
Aleksandra Socha – Galen Cadley (USA)
Marta Puda – Laia Vila (Hiszpania)
Martyna Komisarczyk – Julia Mikulik (Węgry)

Przyzwoicie w eliminacjach zaprezentowali się szpadziści. Z pięciu naszych reprezentantów do turnieju głównego przebiło się ostatecznie trzech. Już po walkach grupowych z zawodami pożegnał się Michał Michalski, który wygrał tylko jeden pojedynek.

Radosław Zawrotniak w rundzie grupowej wygrał pięć z sześciu walk, a w pojedynku decydującym o awansie do głównej drabinki 15:5 pokonał Japończyka Kitamurę. Równie dobrze spisał się Mateusz Nycz, który po pięciu zwycięstwach w grupie, odesłał z kwitkiem Szwajcara Niggelera, wygrywając jednym trafieniem. Karol Kostka natomiast w fazie grupowej pokonał czterech rywali, a miejsce w turnieju głównym zapewnił sobie pokonując Niemca Multerera 15:14 oraz Amerykanina Tsinisa 15:13. Odpadł jedynie Maciej Bielec, który w grupie wygrał cztery pojedynki, a w eliminacjach bezpośrednich przegrał 14:15 z Hiszpanem Fabregatem.

Rywale Polaków w I rundzie:
Karol Kostka – Paolo Pizzo (Włochy)
Mateusz Nycz – Wonsik Jeong (Korea Południowa)
Radosław Zawrotniak – Jonathan Bonnaire (Francja)

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password