Szermierka – PŚ: Udane eliminacje w Seulu

Szermierczy puchar świata zawitał do Seulu, gdzie dziś rozegrano eliminacje Grand Prix szablistek i szablistów. Z piątki Polaków, która przystąpiła do walk, do turnieju głównego awansowała czwórka.

Dobrze spisał się nasz jedynak Jakub Ociński. W eliminacjach grupowych odniósł cztery zwycięstwa w pięciu walkach i sklasyfikowany został na 25. lokacie. W jedynej rundzie eliminacji bezposrednich bez większych kłopotów uporał się z Amerykaninem Zackery Brown (15:6) i znalazł się w turnieju głównym.

Małgorzata Kozaczuk zwolniona była z eliminacji z racji wysokiego miejsca w rankingu FIE. Pozostałe trzy nasze szablistki musiały przebijać się przez eliminacyjne sito. Angelika Wątor zanotowała w grupach bilans 5:1 i w rundzie bezpośredniej trafiła na wolny los. Marta Puda wygrała trzy walki w grupie, tyle samo przegrała. W jednej walce w eliminacjach pucharowych 15:6 pokonała Koreankę Jin Hunjung. Dwie z sześciu walk w swojej grupie wygrała Karolina kaleta i odpadła z turnieju.

Rywale Polaków w pierwszej rundzie:
Jakub Ociński – Alexey Dadaev (Rosja)
Małgorzata Kozaczuk – Francesca Russo (USA)
Marta Puda – Rossella Gregorio (Włochy)
Angelika Wątor – Eunhye Jeon (Korea Południowa)

Bartosz Szafran4843 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password