Szermierka – PŚ: Udany piątek szpadzistek

Piątek to już tradycyjnie dzień walk kwalifikacyjnych do turniejów głównych zawodów szermierczego pucharu świata. Ten był dość udany dla naszych szpadzistek, które (prawie) w komplecie awansowały do głównej drabinki. Nieco słabiej zaprezentowali się floreciści.

Szpadzistki w tym tygodniu rywalizują w Ameryce Południowej, a dokładnie w Rio de Janeiro. Z racji wysokiego rankingu z eliminacji zwolniona była Renata Knapik-Miazga. Błyskawicznie dołączyła do niej Ewa Nelip, która wygrała wszystkie walki w grupie i mogła już rozpocząć przygotowania do sobotnich potyczek. Magdalena Piekarska znalazła w grupie sposób na cztery z sześciu rywalek, Barbara Rutz wygrała trzykrotnie, tak samo jak Kamila Pytka. Tylko jedno zwycięstwo odniosła natomiast Danuta Dmowska-Andrzejuk. Wszystkie panie awansowały do eliminacji bezpośrednich.

W nich Barbara Rutz wygrała 15:7 z Kanadyjką Vanessą Lacas-Warrick, Piekarska pokonała Japonkę Ayumi Yamadę 15:7, a Dmowska-Andrzejuk triumfowała nad Argentynką Marią Scherer Keen 15:7 i Ukrainką Anfisą Poczkalową 15:12. Te zwycięstwa dały biało-czerwonym miejsca w głównej drabince zawodów. Z rywalizacją pożegnała się jedynie Pytka, która przegrała 6:15 z Włoszką Giulią Rizzi.

Rywalki Polek w I rundzie:
Danuta Dmowska-Andrzejuk – Sarra Bebes (Tunezja)
Renata Knapik-Miazga – Giulia Rizzi (Włochy)
Barbara Rutz – Wioletta Kołbowa (Rosja)
Ewa Nelip – Ajzanat Murtażajewa (Rosja)
Magdalena Piekarska – Coraline Vitalis (Francja)

W dość prestiżowych zawodach w Sankt Petersburgu rywalizują natomiast floreciści. W walkach grupowych po cztery walki wygrali Piotr Janda, Radosław Glonek, Leszek Rajski, Bartosz Cegielski, Michał Janda, trzy zwycięstwa odnieśli Ludwik de Bazelaire, Jakub Surwiłło i Paweł Szumielewicz zaś Michał Siess triumfował dwukrotnie. Bez zwycięstwa pozostał jedynie Szymon Kozłowski, który tym samym zakończył swoje występy w St. Petersburgu.

Walki bezpośrednie z racji dość znacznej liczby startujących można śmiało nazwać rzezią niewiniątek. Ostatecznie przejść udało się je dwóm biało-czerwonym. Leszek Rajski dokonał tego pokonując kolejno Michała Siessa 15:11 oraz Chun Choia z Hongkongu 15:9. Miłą niespodziankę sprawił też Bartosz Cegielski, któremu awans dały triumfu nad Australijczykiem Sholto Douglasem 15:14 i Pawłem Szumielewiczem 15:13. Pozostali Polacy odpadli w swoich pierwszych starciach.

Rywale Polaków w I rundzie: 
Bartosz Cegielski – Richard Kruse (Wielka Brytania)
Leszek Rajski – Jeremy Cadot (Francja)

 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password