Szermierka – PŚ: Walczyk 17. na inaugurację

Sezon szermierczego Pucharu Świata rozpoczęły w meksykańskim Cancun florecistki. W zakończonym w nocy turnieju indywidualnym najlepiej z Polek spisała się Julia walczyk, zajmując 17. miejsce.

Najlepiej z Polek spisała się Julia Walczyk. Szósta zawodniczka mistrzostw świata była zwolniona z eliminacji, a w pierwszej rundzie turnieju głównego pokonała Włoszkę Olgę Calisssi. W drugiej trafiła jednak na wyjątkowo nie pasującą jej rywalkę, Niemkę Leonie Ebert. I tym razem (piąty raz w historii walk tych dwóch pań) rywalka okazała się lepsza – w stosunku 15:10.

Jedno zwycięstwo odniosła też Martyna Synoradzka, eliminując Jeon Hee Seok. W kolejnej walce lepsza okazała się jednak Włoszka Beatrice Monaco. Nieźle spisała się też Julia chrzanowska, która najpierw wygrała z Francuzką Anitę Blaze, a następnie minimalnie poległa z Włoszką Camillą Mancini.

Swoje pierwsze walki przegrały Martyna Jelińska z Rosjanką Kristiną Samsonovą 14:15, Marika Chrzanowska z Yasorą Thibus 12:15 oraz Marta Łyczbińska, która Yanie Alborowej z Rosji była w stanie zadać raptem dwa trafienia.

W eliminacjach przepadły Katarzyna Lachman, rozgromiona w decydującej walce eliminacyjnej przez Marikę Chrzanowską 15;4, Renata Tomczak, pokonana w tym samym stosunku przez Fanny Kreiss, Monika Paliszewska, Natalia Gołębiowska oraz Hanna Łyczbińska, która niespodziewanie przegrała z Anastasią Ivanovą

Turniej zdominowały Włoszki, ale jednak nie mogą być do końca zadowolone. W sile trzech zameldowały się w finale, ale turniej wygrała ta czwarta – znakomita Amerykanka Kiefer Lee, która w półfinale pokonała Martinę Batini 15:7, a w wielkim finale Alice Volpi 15:14.

Wyniki:
1. Kiefer Lee (USA)
2. Alice Volpi (Włochy)
3. Martina Batini i Arianna Errigo (obie Włochy)

17. Julia Walczyk, 23. Julia Chrzanowska, 32. Martyna Synoradzka, 35. Martyna Jelińska, 47. Marta Łyczbińska, 62.Marika Chrzanowska, 66. Katarzyna Lachmann, 80. Renata Tomczak, 87. Monika Paliszewska, 101. Natalia Gołębiowska

Bartosz Szafran4913 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password