Szermierka – PŚ: Węgierskie porażki biało-czerwonych

Porażki w reprezentacjami Węgier wykluczyły polskie szablistki i polskich szpadzistów z walki o miejsce na podium zawodów pucharu świata w szermierce. Rywalizacja rozgrywana była odpowiednio w Orleanie i Buenos Aires.

Polki w pierwszej rundzie miały wolny los, a w drugiej turniejowa drabinka przydzieliła im Węgierki, czyli rywalki będące jak najbardziej w zasięgu Aleksandry Sochy, Marty Pudy, Małgorzaty Kozaczuk i Katarzyny Kędziory. Niestety po bardzo słabym spotkaniu nasze szablistki przegrały 31:45 i odpadły z walki o miejsce na podium. Kolejna porażka z Białorusią 40:45 oraz zwycięstwa nad Kanadą (45:22) i Niemcami (45:30) dały ostatecznie biało-czerwonym trzynastą lokatę.

Rywalizację w Orleanie wygrały ostatecznie Włoszki, które 45:33 pokonały w finale Ukrainki. Na najniższym stopniu podium po pokonaniu Francuzek 45:43 stanęły Węgierki.

Wyniki:
1. Włochy
2. Ukraina
3. Węgry
4. Francja
5. Hiszpania
6. USA
7. Rosja
8. Japonia

13. Polska

Szpadziści, z racji bardzo niskiego rozstawienia, rywalizację w Buenos Aires musieli rozpocząć już w 1/16 finału. Tam po dość dobrym pojedynku zgodnie z oczekiwaniami wyeliminowali Brazylię 45:34. W kolejnej rundzie Radosław Zawrotniak i spółka trafili na Węgrów. Po bardzo wyrównanym starciu nasi szpadziści przegrali jednak jednym trafieniem, 21:22. W walkach o miejsca 9-16 Polacy najpierw przegrali z Izraelem 26:34, a następnie pokonali Niemców 43:40. Na zakończenie zmagań biało-czerwoni przegrali z Ukrainą i zajęli ostatecznie 14. lokatę.

Zawody wygrali Rosjanie, którzy w finale 45:39 pokonali Francuzów. Na najniższym stopniu podium stanęli Węgrzy.

Wyniki:
1. Rosja
2. Francja
3. Węgry
4. Czechy
5. Włochy
6. Korea Południowa
7. Japonia
8. Szwajcaria

14. Polska

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password