Szermierka – PŚ: Więcej porażek niż zwycięstw

W Hawanie i w Paryżu, ale bez wiodących ról reprezentantów Polski toczyły się walki w Pucharze Świata szpadzistek oraz florecistów. Najlepsze 17. miejsce zajęła Ewa Nelip, która w tym sezonie potrafiła już stanąć na pucharowym podium. Dziś do tego było daleko. 

Jak pisaliśmy już wczoraj, sześć naszych zawodniczek zameldowało się w turnieju głównym. Tylko trzy wygrały dziś swoje walki. Najważniejszy dla nas pojedynek w pierwszej rundzie wygrała Ewa Nelip, pokonując Barbarę Rutz. Dalej awansowały też Anna Mroszczak – wygrywając z Brendą Briasco i Martyna Swatowska –  pokonując Laurence Epee. Niestety z tej trójki już żadna z zawodniczek nie odniosła zwycięstwa w kolejnej rundzie, co generalnie przełożyło się na słabsze miejsca Polek

17. Ewa Nelip
24. Martyna Swatowska
28. Anna Mroszczak
39. Aleksandra Zamachowska
54. Renata Knapik-Miazga
62. Barbara Rutz
71. Kamila Pytka
86. Jagoda Zagała
88. Danuta Dmowska-Andrzejuk

Nie udał się naszym zawodnikom dzisiejszy turniej główny w stolicy Francji. Z trójki Michał Siess, Piotr Janda, Leszek Rajski żaden z zawodników nie zwyciężył żadnej z walk. Najbliżej sukcesu był pierwszy z wymienionych, który uległ tylko 14:15 reprezentantowi Niemiec Richardowi Kruse. Leszek Rajski uległ 13:15 Milesowi Chamleyowi-Watsonowi z USA 13:15, a Piotr Janda został rozgromiony przez Koreańczyka Kwang Hyun-Lee 3:15.

Decydujące rozstrzygnięcia przebiegały zdecydowanie pod dyktando Włochów, których trójka stanęła na podium w Paryżu, uzupełniona reprezentantem gospodarzy. Najlepszy okazał się Alessio Foconi po pokonaniu Daniele Garozzo 15:10. Trzecie miejsca zajęli dla siebie Giorgio Avola i Julien Mertine.

1. Alessio Foconi – Włochy
2. Daniele Garozzo – Włochy
3. Giorgio Avola – Włochy i Julien Mertine – Francja

=========================================================

38. Piotr Janda
54. Leszek Rajski
62. Michał Siess
74. Krystian Gryglewski
75. Andrzej Rządkowski
94.
Jakub Surwiłło
110. Michał Janda
191. Bartosz Cegielski

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password