Szermierka – PŚ: Włoszki dominują w Cancun, Polki w czołówce

W meksykańskim Cancun florecistki zainaugurowały tegoroczny sezon pucharu świata w szermierce. Zawody zdominowały Włoszki – wygrała Arianna Errigo. Polki zaprezentowały się przyzwoicie, podobnie jak nasi juniorzy w Laupheim i Rydze.

Włoszki zajęły aż trzy miejsca na podium pierwszych zawodów pucharowych florecistek. Zwyciężyła niezawodna Arianna Errigo,. pokonując w finale Elise Vardaro. Na najniższym stopniu podium stanęły Martina Batini i jedyna Amerykanka w gronie medalistek, Nicole Ross.

Właśnie z Ross walkę 1/8 finału przegrała Hanna Łyczbińska – jej 12. miejsce było najlepszym występem Polki w Cancun. Rundę wcześniej odpadły Martyna Jelińska, Marta Łyczbińska i Julia Walczyk. Na pierwszej rundzie turnieju rywalizację zakończyły Katarzyna Lachman oraz Marika i Julia Chrznowskie.

Wyniki turnieju w Cancun TUTAJ

Nasi juniorzy rywalizowali też w zawodach pucharowych. Najlepiej spisał się Wojciech Lubieniecki, który odpadł w ćwierćfinale turnieju szpadzistów w Rydze. W tej samej fazie zakończył rywalizacę Maciej Bielec – tak więc dwóch Polaków mieliśmy w czołowej ósemce zawodów, które wygrał Valerio Cuomo z Włoch. Gorzej poszło naszym szpadzistkom w Laupheim. Najlepsza z Polek, Anna Mroszczak była 20.

Wyniki turniejów w Laupheim TUTAJ, w Rydze TUTAJ

Bartosz Szafran4773 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password