Szermierka – PŚ: Wołodyjowski się przewraca

Katastrofalnie zaprezentowali się polscy szabliści w eliminacjach rozgrywanego w Warszawie turnieju pucharu świata „O Szablę Wołodyjowskiego”. Odpadli wszyscy. 

Upadek polskiej szabli jest coraz głębszy. Drugi rok z rządu Michał Wołodyjowski przewraca się w grobie, widząc, że w głównej drabince turnieju noszącego jego imię nie ma żadnego Polaka. Już po fazie grupowej z marzeniami o odegraniu istotnej roli w Szabli Wołodyjowskiego pożegnało się mnóstwo polskich szablistów, w tym Cezary Białecki, Tomasz Pytel, Bartosz Koniusz, Mateusz Godlewski czy Jakub Broniszewski i Piotr Konisz, którzy nie byli w stanie wygrać choć walki. Do eliminacji bezpośrednich przeszło siedmiu naszych reprezentantów.

Jakub Jaskot w pierwszej rundzie pokonał Maksima Pinczuka z Białorusi, lecz w kolejnej walce dostał srogie lanie od Włocha Gabriele Foschini. Mateusz Prokopowicz na początek wyeliminował Gruzina Sabę Sulamanidze, co uznać należy za miłą niespodziankę, lecz nie był w stanie powalczyć dobrze drugi raz z rzędu i w jutro o triumf w turnieju powalczy jego rywal z drugiej rundy, Francuz Tom Seitz. Mateusz Kneź przegrał już pierwszą walkę – z Niemcem Lorenzem Kempfem. Podobnie Mikołaj Grzegorek, złudzeń go pozbawił już pierwszy rywal – Amerykanin Banjamin Natanzon. Karol Lademan nie dał rady Kirillowi Efimovowi z Rosji, zaś Jakub Ociński, jak się wydaje najlepszy polski szablista, po wolnym losie w pierwszej rundzie, nie zdołał nawiązać wyrównanej walki z Koreańczykiem Byungyul Hwang. Wreszcie Krzysztof Kaczkowski pokonał co prawda w pierwszym starciu zawodnika z Wietnamu, Xuan Loi Nguyen, ale drogę do turnieju głównego zamknął mu znakomity rywal – Rumun Iulian Teodosiu.

Ciekawe czy panowie szabliści, wzorem swoich wielkich przodków. „po dobrze wykonanej robocie” raczą się teraz miodem i mięsiwem w poczuciu dobrze wypełnionego obowiązku.

Bartosz Szafran4873 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password