Szermierka – PŚJ: Bez sukcesów w londyńskiej inauguracji

Szermierczy sezon ogórkowy trwał ledwie niecały miesiąc. Ostatnią imprezą ubiegłego sezonu była Letnia Uniwersjada, na którą zjechali się najlepsi studenci, a już w ten weekend swoje zmagania w nowym sezonie zaczęli juniorzy. W Londynie rywalizowali specjaliści od floretu, a wśród nich szeroka reprezentacja biało-czerwonych.

Wśród mężczyzn w walkach grupowych mogliśmy oglądać aż 12 Polaków. Najlepszym z nich okazał się Adrian Wojtkowiak, który wygrał pięć z sześciu walk. Trzech zawodników pokonywało swoich rywali cztery razy, czterech polskich florecistów wygrywało trzy walki, w końcu dwóch Polaków odniosło dwa zwycięstwa. Z rywalizacją już po walkach grupowych pożegnali się Jan Jurkiewicz (1 wygrana walka) i Mateusz Możejko (bez zwycięstwa).

Spora ilość aż 10 reprezentantów Polski niestety kompletnie nie przełożyła się na ilość wygranych walk. Podobnie jak w grupach, najlepiej dysponowany był w sobotę Adrian Wojtkowiak, który rozpoczął od zwycięstwa 15:11 z Hiszpanem Santiago Garcią Prado, potem pokonał Amerykanina Josepha Marino 15:10, by w kolejnej walce ulec rodakowi tego ostatniego Sidarthowi Kumbli 7:15.

Z pozostałych Polaków po jednej walce wygrali Patryk Martyniak, Mikołaj Rudnicki i Bartosz Goc, jednak był to szczyt ich możliwości. Bez zwycięstwa w turnieju głównym pozostali Maciej Bem,  Michał Koślicki, Adam Podralski, Filip Kubiak, Szymon Czartoryjski i Piotr Borowiec.

Zawody zdecydowanie zdominowali reprezentanci Rosji – zwyciężył Kirill Borodachev po zwycięstwie w finale z Grigoriyem Semenyukiem. Na najniższym stopniu podium zameldowali się dwaj pogromcy Polaków. Vladislav Mylnikov (wygrał wcześniej z Filipem Kubiakiem) i Francuz Roger Wallerand (zwyciężył Mikołaja Rudnickiego).

1. Kirill Borodachev (Rosja)
2. Grigoriy Semenyuk (Rosja)
3. Vladislav Mylnikov (Rosja) i Roger Wallerand (Francja)

=================================================

26.Adrian Wojtkowiak (Polska)
44. Bartosz Goc (Polska)
58. Mikołaj Rudnicki (Polska)
64. Patryk Martyniak (Polska)
73. Szymon Czartoryjski (Polska)
74. Piotr Borowiec (Polska)
85. Adam Podralski (Polska)
94. Filip Kubiak (Polska)
95. Michał Koślicki (Polska)
116. Maciej Bem (Polska)
145. Jan Jurkiewicz (Polska)
164. Mateusz Możejko (Polska)

W Londynie walczyły też florecistki, ale w polskich barwach wystąpiły tylko cztery zawodniczki. Julia Lidzbarska zaliczyła tylko jedną wygraną walkę grupową i odpadła z rywalizacji. Z trójki Polek, które zostały na placu boju najlepiej powalczyła Renata Tomczak, która w 1/64 finału miała wolny los, a potem pokonała Brytyjkę Becci Curwen 15:7. Niestety już bardzo zacięta kolejna walka okazała się dla naszej zawodniczki ostatnią, bo Polka przegrała 11:12 z Rosjanką Alexandrą Sunduchkovą. Swoje pierwsze walki w fazie głównej przegrały Marta Mech (8:15 z Włoszką Martą Ricci) i Aleksandra Jeglińska (9:15 z Włoszką Larą Bertolą). Podobnie jak Rosjanie wśród mężczyzn, tak tutaj zawody zdominowały Włoszki. Zwyciężyła Martina Favaretto, pokonując w finale swoją rodaczkę Serenę Rossini. Na najniższym stopniu podium uplasowały się Amerykanka Zander Rhodes i Włoszka Elena Tangherlini.

1. Martina Favaretto (Włochy)
2. Serena Rossini (Włochy)
3. Zander Rhodes (USA) i Elena Tangherlini (Włochy

=============================================

19. Renata Tomczak (Polska)
40. Aleksandra Jeglińska (Polska)
43. Marta Mech (Polska)
76. Julia Lidzbarska (Polska)

 

Radosław Kępys522 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password