Szermierka -PŚJ: Florecistki drugie w Timisoarze!

Polskie florecistki zajęły drugie miejsce w zawodach juniorskiego Pucharu Świata w Timisoarze. Bez sukcesu zmagania w zawodach Cadet Circuit w Gödöllő zakończyli natomiast specjaliści od szabli.

Polki, jako najwyżej rozstawiona drużyna w turnieju, w pierwszej rundzie miały wolny los, a w drugiej, po dość jednostronnej walce, wygrały z Białorusią  45:21. Biało-czerwone walczące w składzie Aleksandra Jeglińska, Renata Tomczak, Beata Żurowska i Aleksandra Frąckowiak w półfnale pokonały Japonki, ale w walce o końcowy triumf uległy Węgierkom 36:45.

W turnieju drużynowym szablistów, rozgrywanych w ramach zawodów Cadet Circuit w Gödöllő, oglądaliśmy aż pięć naszych reprezentacji. Najdalej udało się zajść Polsce 1. najpierw pokonali Rumunię (3) 45:25, a w kolejnej rundzie wynikiem 45:44 wyeliminowali pierwszą reprezentację Ukrainy. Na etapie ćwierćfinałów zbyt mocni, 45:40, okazali się Hiszpanie. Polska 2 (w swoim pierwszym pojedynku pokonała Bułgarię (1) 45:43, ale w kolejnym starciu uległa Węgrom (1) 17:45. Polska 3 (zawody rozpoczęła od zwycięstwa 45:28 nad Rumunią (4), ale w kolejnej walce przyszła porażka 29:45 z Rosją (2). Po jednyn pojedynku wygrały dwie klubowe drużyny z Polski. ZKS Sosnowiec uporał się Bułgarią (3), by później przegrać z Hiszpanią, natomiast KKSZ Konin, po zwycięstwie nad Wielką Brytanią (C), także poległ z szablistami Espanii.

Sukcesów nie odniosły także szablistki, które w Gödöllő startowały indywidualnie. W turnieju głównym (1/16) powalczyły tylko trzy nasze zawodniczki. Marta Ekine najpierw 15:5 rozbiła Węgierkę Eszter Lantos, a następnie 9:15 przegrała z Rosjanką Kristiną Jefimcewą. Rozstawiona z numerem 7, Katarzyna Kurzyna zawody rozpoczęła od triumfu 15:10 nad Ioaną Radu z Rumunii, aby później 9:15 przegrać z Niemką Julią Funke. Z kolei Emilia Rowińska już w pierwszej rundzie 11:15 przegrała z Anastazją Szorokową.

Pozostałe nasze szablistki odpadły we wcześniejszych fazach i zajęły następujące lokaty:
49. Małgorzata Zawodniak
52. Marta Ziomek
71. Weronika Waleriańczyk
76. Zuzanna Cieślar
78. Julia Cieślar
80. Roksana Bartosz
82. Natalia Gałecka
115. Alicja Papuzińska
116. Natalia Wysocka
117. Weronika Maliszewska
156. Maria Oudejans
161. Nikola Rutecka
179. Klaudia Malgrem
182. Izabela Głowacka

Mateusz Górecki1994 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password