Szermierka – PŚJ: Florecistki i szablistki bez sukcesów

Niedziela dla Polaków startujących w juniorskich pucharach świata polskich juniorów nie była wiele lepsza od soboty. Florecistki drużynowo zajęły czwarte miejsce, szablistki w turnieju indywidualnym nie awansowały do czołowej szesnastki.

Nasze florecistki nieco zawiodły. Były w turnieju rozstawione z numerem 1., stąd w pierwszej rundzie miały wolny los. W ćwierćfinale pewnie i wysoko (45:30) pokonały Ukrainki, ale w półfinale zostały brutalnie sprowadzone na ziemię. Węgierki rozbiły je w stosunku 45:26, nie pozostawiając najmniejszych złudzeń, komu należy się finał. Polkom pozostała więc walka o najniższy stopień podium, w której jednak lepsze okazały się Rosjanki. W finale Węgierki przegrały z Amerykankami.

W Płowdiw indywidualnie rywalizowały szablistki. Najlepiej z Polek spisała się Zuzanna Cieślar,  która wygrała jedną walkę w turnieju zasadniczym – pokonała Niemkę Emily Kurth. W II rundzie przegrała jednak z Rosjanką Evgenią Podpaskową i sklasyfikowana została na 18. miejscu. Weronika Waleriańczyk, Urszula Kurzyna oraz Natalia Nowinowska przegrały mecze I rundy. Pozostałe nasze szablistki odpadły w eliminacjach. Turniej wygrała Rosjanka Olga Nikitina.

Bartosz Szafran4863 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password