Szermierka – PŚJ: Lademann drugi w Soczi

Karol Lademann zajął drugie miejsce w zawodach szermierczego Pucharu Świata w Soczi. Na piątym miejscu uplasowała się natomiast drużyna polskich szablistów.

Lademann po rundzie grupowej został najwyżej rozstawiony w głównej drabince i w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej natomiast gładko, 15:5 pokonał reprezentacyjnego kolegę Jakuba Broniszewskiego, który wcześniej sprostał Lehelowi Gyorgy z Węgier (15:14). W kolejnych fazach Lademann okazywał się lepszy od Białorusina Kiryła Kirpiczu (15:12), Rumuna Dragomira George (15:9) i Gruzina Niki Shengelli (15:7). Passa polskiego szablisty zakończyła się dopiero w finale, gdzie lepszy 8:15 okazał się mistrz świata juniorów, Rosjanin Konstantyn Lochanow.

Wcześniej z rywalizacją pożegnali się pozostali biało-czerwoni. Mateusz Prokopowicz w pierwszej rundzie przegrał 12:15 z Essą Alim, startującym w barwach Międzynarodowej Federacji Szermierczej. W tej fazie poległ także Cezary Białecki, ulegając 12:15 Węgrowi Krisztianowi Rabbowi. W walkach grupowych odpadł Maurycy Dziublewski.

Zmagania drużynowe Polacy rozpoczęli natomiast od ćwierćfinału w którym nieznacznie, 44:45 przegrali z drużyną FIE, złożoną z szablistów pochodzących z Kuwejtu. W dalszej fazie biało-czerwoni ulegli 41:45 Białorusi i wygrali 45:42 z Rumunią, zajmując ostatecznie siódme miejsce.

Indywidualnie:
1. Konstantyn Lochanow (Rosja)
2. Karol Lademann
3. Nika Shengelia (Gruzja), Anatolij Kostienko (Rosja)
5. Władysław Pożdniakow (Rosja)
6. Mohhamed Alfadhli (FIE)
7. Dragomir George (Rumunia)
8. Eduard Szeniara (Rosja)

24. Jakub Broniszewski
39. Cezary Białecki
46. Mateusz Prokopowicz
66. Maurycy Dziublewski

Drużynowo:
1. Rosja
2. Węgry
3. Japonia
4. FIE
5. Białoruś
6. Gruzja
7. Polska
8. Rumunia

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password