Szermierka – PŚJ: Lubieniecki blisko podium

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Wojciech Lubieniecki zajął piąte miejsce w zawodach Pucharu Świata juniorów w szermierce. Pozostali startujący w Luksemburgu szpadziści odpadli we wcześniejszych fazach turnieju.

Lubieniecki po bardzo dobrych eliminacjach otrzymał w turnieju drugi numer rozstawienia. Polak od początku spisywał się bardzo dobrze, pokonując 15:7 Portugalczyka Goncalo Alvesa, 15:12 Włocha Giacomo Paolini i w takim samym stosunku Rosjanina Daniła Rudyka. Porażka przyszła niestety w ćwierćfinale. Lubieniecki poległ 10:15 z Czechem Jakubem Jurką i uplasował się ostatecznie na piątym miejscu.

W turnieju głównym walczyli jeszcze inni nasi zawodnicy. Wojciech Lubieniecki w pierwszej rundzie wygrał 15:8 z Brytyjczykiem Matthew Cooperem, ale w kolejnej potyczce uległ Federico Guerze z Włoch 12:15. Wiktor Szkop w pierwszej rundzie nie sprostał Niemcowi Lousowi Bongardowi (8:15), a Tomasz Kałużyński w tej samej fazie uległ 7:15 Rosjaninowi Rudykowi. W eliminacjach bezpośrednich odpadli Bartłomiej Zbierada, Franciszek Koc, Piotr Kolpa, Damian Michalak i Bartłomiej Szurlej.

Wyniki:
1. Jegor Gużjew (Rosja)
2. Jakub Jurka (Czechy)
3. Alan Kasajew (Rosja), Arthur Philippe (Francja)
5. Wojciech Lubieniecki
6. Raphael Dominici (Francja)
7. Federico Guerra (Włochy)
8. Yerlik Sertay (Kazachstan)

17. Wojciech Kolańczyk
44. Tomasz Kałużyński
61. Wiktor Szkop
66. Damian Michalak
98. Piotr Kolpa
110. Bartłomiej Szurlej
111. Bartłomiej Zbierada
149. Franciszek Koc

Słabo zaprezentowały się natomiast nasze panie. W turnieju głównym Julia Falińska odpadła już w pierwszej rundzie, po porażce 8:15 z Włoszką Alessandrą Bozzą. W tej samej fazie poległy Dominika Pawłowska (14:15 z Francuzką Hersant), Wiktoria Skrzypczak (7:15 z Czeszką Coufalovą), Karolina Mazanek (9:15 z Izraelką Hecht) oraz Zofia Janelli (12:15 z Austriaczką Elmer). W eliminacjach bezpośrednich odpadli Barbara Brych, Wiktoria Zamachowska i Katarzyna Knapik.

Wyniki:
1. Alessandra Bozza (Włochy)
2. Beatrice Cagnin (Włochy)
3. Gaia Traditi (Włochy), Aleksandra Newerdinowa (Rosja)
5. Federica Isola (Włochy)
6. Jekaterina Tarasowa (Rosja)
7. Dar Hecht (Izrael)
8. Sara Billi (Włochy)

36. Julia Falińska
40. Karolina Mazanek
57. Dominika Pawłowska
60. Zofia Janelli
63. Wiktoria Skrzypczak
72. Barbara Brych
77. Wiktoria Zamachowska
141. Katarzyna Knapik

Mateusz Górecki2020 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password