Szermierka – PŚJ: Matuszak i Mazurek na podium w Soczi

Szpadzistki Sylwia Matuszak i Marta Mazurek zajęły trzecie miejsca w zawodach Pucharu Świata juniorów w Soczi. Zawody zdominowały reprezentantki Rosji.

Sylwia Matuszak drogę do półfinału rozpoczęła od zwycięstwa 15:11 nad inną Polką, Martyną Tobiaszewską. W dalszej fazie zawodów nasza szpadzistka poradziła sobie z Rosjankami – Anastasią Ełkiną (15:9) oraz Olgą Nikitiną (15:12). Mazurek natomiast najpierw wygrała z Białorusinką Alisą Utlik 15:7, aby w kolejnych rundach pokonać kolejno Rosjanki Kristinę Jefimcewą (15:10) i Mariję Siner (15:9).

Zwycięska passa Polek zakończyła się w półfinałach. Matuszak w walce o finał 9:15 poległa ze Swietłaną Szewelejewą, zaś Mazurek 7:15 przegrała z Jewgieniją Podpaskową. W finale Podpaskowa 15:8 pokonała Szewelejewą. W sumie w czołowej ósemce znalazło się aż sześć Rosjanek.

Wyniki:
1. Jewgienija Podpaskowa (Rosja)
2. Swietłana Szewelejewa (Rosja)
3. MARTA MAZUREK, SYLWIA MATUSZAK

20. Martyna Tobiaszewska
23. Zuzanna Cieślar

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password