Szermierka – PŚJ: Polacy bez sukcesów w Lesznie i w Bochum

Leszno (floreciści) i Bochum (florecistki) gościły w mijający weekend najlepszych juniorów świata. W pucharowych zawodach nasi reprezentanci nie odnieśli sukcesów godnych odnotowania.

Wyjątkowo gościnni okazali się w turnieju indywidualnym Pucharu Świata florecistów polscy juniorzy. Nie tylko pozwolili przyjezdnym zająć całe podium, ale postanowili nie zabierać gościom jednego choćby miejsca w czołowej „32” turnieju. Najlepszy z Polaków, Maciej Rudnicki sklasyfikowany został na 34. miejscu. W pierwszej rundzie turnieju głównego byli Jeszcze Jan Jurkiewicz (36.), Adrian Wojtkowiak (43.), Maciej Bem (56.), Jan Zakrzewski (58.) i Piotr Borowiec (60.). Pozostali odpadli w eliminacjach. Na polskiej gościnności najbardziej skorzystali Francuzi, których wewnętrzną sprawą okazał się finał turnieju. Wallerand Roger pokonał w nim Alexandre Ediri. Na najniższym stopniu podium pomieścili się Nick Itkin z USA oraz Japończyk Yudai Nagano.

Lepiej było w turnieju drużynowym. Gospodarze turnieju w pierwszej rundzie mieli wolny los, w kolejnej wysoko pokonali Duńczyków. W ćwierćfinale trafili jednak na Rosjan i zostali przez nich z planszy zmieceni, podobnie jak wszyscy inni rywale Sbornej, która ostatecznie stanęła na najwyższym stopniu podium. Polacy sklasyfikowani zostali ostatecznie na szóstym miejscu. Obo Rosjan na podium stanęli Amerykanie i Japończycy.

Tylko jedna polska florecistka awansowała do 1/32 zawodów florecistek w Bochum. Tam przegrała i sklasyfikowana została na 54. miejscu. Pozostałe nasze floretowe „nadzieje” odpadły w fazie eliminacyjnej turnieju. Wygrała Włoszka Martina Favaretto, w finale będąc lepsza od Francuzki Evy Lacheray.

Drużynowo nasze panie zajęły siódme miejsce. Zaczęły od spokojnej wygranej z Czeszkami, ale w ćwierćfinale przyszła dotkliwa porażka z Włoszkami 21:45. W fazie walk o miejsca 5-8 przyszła bardzo wysoka porażka z Rosją i wygrana z Niemcami. Wygrały Francuzki przed Japonkami i Włoszkami.

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password