Szermierka – Puchar Świata: Florecistki bez błysku w St Maur

W tym tygodniu szermiercza karuzela trochę zwolniła tempo, szczególnie jeśli chodzi o emocje dla Polaków. W rywalizacji szablistów w Dakarze startował tylko Jakub Ociński, o starcie którego pisaliśmy w sobotę. W niedzielę w drużynie startowała drużyna florecistek, ale nie był to do końca udany start. 

W sobotę biało-czerwone nie zwojowały turnieju indywidualnego, ale dwa miejsca w czołowej 16-tce (10. miejsce Hanny Łyczbińskiej i 13. Martyny Jelińskiej) mogły dać nadzieję na dobry występ w drużynie. Polki indywidualnie miały trzeci wynik (ex quo z USA i Francją) pod względem ilości  zawodniczek w pierwszej 16-tce sobotnich zmagań. Lepsze od biało-czerwonych były Rosjanki (3) i Włoszki (4).

Polki nie miały jednak szczęścia w losowaniu. W najlepszej 16-tce Martyna Jelińska, siostry Hanna i Marta Łyczbińskie oraz nasza młoda nadzieja floretu – Julia Walczyk mierzyły się z Węgierkami i niestety musiały uznać wyższość świetnych rywalek (32:40). Madziarki w kolejnej walce uległy po zaciętej walce Włoszkom 43:45. Zespół Italii walczył dziś kapitalnie i po zwycięstwie nad USA (45:38) i Rosją (45:39) wygrały turniej. Biało-czerwone musiały rywalizować tylko o 9. miejsce, ale okazało się, że dla naszych pań będzie to łatwy spacerek. Zwycięstwa ze Szwecją 45:25 i Kanadą 45:21 humorów nie poprawiły, ale pokazały, że przy dobrych walkach i ustabilizowaniu formy, Polki mogą postraszyć najlepsze drużyny globu.

1 WŁOCHY
2 ROSJA
3 USA
4 KOREA POŁUDNIOWA
5 FRANCJA
6 NIEMCY
7 JAPONIA
8 WĘGRY
9 POLSKA

We wspomnianym turnieju w dalekim Dakarze dość niespodziewanie najlepsi okazali się szabliści Iranu, którzy wygrali trzy walki, najpierw pokonując USA 45:44, potem wygrywając z Koreą Południową 45:35, po czym w finale pokonali Włochów 45:39. Trzecie miejsce przypadło Korei, która w meczu o 3. miejsce pokonała Węgrów 45:28.

1 IRAN
2 WŁOCHY
3 KOREA POŁUDNIOWA
4 WĘGRY
5 FRANCJA
6 WIELKA BRYTANIA
7 USA
8 NIEMCY

 

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password