Szermierka: Złoty medal Daniele Garozzo został skradziony

Bardzo nieprzyjemna sytuacja spotkała mistrza olimpijskiego w szermierce. Podczas podróży pociągiem skradziony został złoty medal igrzysk olimpijskich w Rio należący do Włocha Daniele Garozzo.

Kradzieży dokonano podczas podróży szermierza do Turynu, gdzie złoty medalista igrzysk olimpijskich we florecie miał przekazać swój krążek do muzeum Juventusu. Jak Garozzo przyznał włoskiej gazecie „La Repubblica” złodziej wyciągnął jego medal z plecaka w momencie gdy włoski sportowiec spał.

Daniele Garozzo poinformował służby o zdarzeniu, ale medalu jeszcze nie udało się odzyskać. Mistrz olimpijski wierzy, że medal jak najszybciej trafi do muzeum jego ulubionego klubu sportowego.

Igrzyska w Rio były przełomowym momentem w karierze Daniele Garozzo. W walce finałowej włoski florecista pokonał Amerykanina Alexandra Massialisa, który był głównym faworytem do olimpijskiego złota. Dzięki triumfowi w najważniejszej imprezie czterolecia Garozzo awansował na 2. miejsce w zestawieniu najlepszych szermierzy we florecie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password