Szpadzistki piąte, Piekarska w Londynie

Nasze szpadzistki zajęły w St Maur w turnieju drużynowym 5. miejsce. Oznacza to, że nasza drużyna nie wystartuje w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Pojedzie tam natomiast Magdalena Piekarska dzieki wysokiemu rankingowi indywidualnemu.

Nasze szpadzistki miały bardzo mizerne szanse na awans drużyny na Igrzyska po ostatnich niepowodzeniach. Cud się nie zdarzył i Polki zajmując piąte miejsce zapewniły sobie brak startu w Londynie. Na szczęście turniej drużynowy potoczył się tak, że Magdalena Piekarska uzyskała indywidualną kwalifikację jako jedna z dwóch Europejek.

Poli weszły w dzisiejszy turniej z impetem. Rozbiły szybko Tajwan 45:29, a następnie po ciężkim boju odprawiły z kwitekiem Koreę Południową (mecz zakończył się wynikiem 36:30). W walce o wejście do półfninału zmierzyły się nasze reprezentantki z Włochami. Naprawdę niewiele zabrakło naszym dziewczętom do sukcesu. Przegrały 40:45. Przyszło im więc rywalizować o miejsca 5-8. W pierwszym spotkaniu tej fazy po dramatycznym wręcz meczu wygrały z Japonią 43:42. W meczu o 5. miejsce w turnieju zmierzyły się z dominatorkmi kobiecej szpady Rumunkami. Polki sprawiły niespodziankę pokonując faworyzowane rywalki 31:27.

Coż z tego, skoro opuszczają gościnną Francję z opuszczonymi głowami. Jakże żal, że tak jak dziś nie startowały nasze szpadzistki w poprzednich turniejach Pucharu Świata. Dobry humor może mieć jedynie Magdalena Piekrska, która zapewniła sobie udział w londyńskim turnieju indywidualnym.

Klasyfikacja końcowa turnieju w St Maur:

1. Rosja

2. USA

3. Niemcy

4. Włochy

5. Polska

6. Rumunia

7. Estonia

8. Japonia

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password