Szwajcarka zwycięża w Eilat

Szwajcarka Nicola Spirig wygrała zawody kobiet w pierwszym dniu zmagań podczas Mistrzostw Europy w triathlonie. Reprezentantka Polski – Agnieszka Jerzyk zanotowała dobry występ, który pozwolił jej zająć 6. miejsce. Maria Cześnik wypadła nieco gorzej, ale znalazła się w pierwszej 20-stce.

Mistrzostwa Starego Kontynentu rozpoczęły się 17 kwietnia, jednak od tego dnia pierwszorzędnymi czynnościami były: sprawdzanie rowerów, zapoznawanie się z trasą, czy chociażby różne szkolenia. Dzisiaj rywalizację rozpoczęły kobiety. Zadaniem każdej współzawodniczki było przepłynięcie 1,5 km, przejechanie rowerem dystansu 40 km oraz przebiegnięcie 10 km.

Dzisiejszej zwyciężczyni – Nicoli Spirig ze Szwajcarii – dotarcie do mety zajęło 02:07:11. Dziewięć sekund później na mecie zameldowała się Hiszpanka – Ainhoa Murua. Emmie Charayron nie udało się pokonać tych dwóch zawodniczek i ostatecznie zajęła 3. lokatę, przybiegając ze stratą 45 sekund do Spirig.

Spośród trzech reprezentantek Polski najlepiej poradziła sobie Agnieszka Jerzyk – jej czas wyniósł 02:09:23, a więc do zwyciężczyni straciła 2 minuty i 12 sekund. Dało jej to bardzo dobrą – szóstą – lokatę. Maria Cześnik została sklasyfikowana na miejscu 19.

Trzecia z Polek – Paulinia Kotfica nie ukończyła rywalizacji, nie udało sie to również 13-stu innym zawodniczkom.