Szwecja jedzie do Londynu, Węgry również

 

Zwycięstwem Szwecji nad Macedonią zakończył się dzisiejszy dzień w Goeteborgu. Zwycięstwo to pozwoliło dzień przed zakończeniem turnieju awansować na Igrzyska Olimpijskie reprezentacji Szwecji oraz Wegier.

 

Szwedzi, jak również ekipa Węgier pozostają w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich zespołami niepokonanymi przez co obie ekipy zapewniły sobie już start na tegorocznych Igrzyskach.

Reprezentacja Trzech Koron dzisiaj zaprezentowała się dużo korzystniej niż we wczorajszym meczu z Brazylijczykami. Do wygranej nad zespołem z Bałkanów poprowadził Szwedów ich lider Kim Andersson, który wypadł dużo lepiej niż wczoraj gdzie prawie w ogóle nie istniał, zdobył on najwięcej bramek w zespole bo aż osiem i stał się głównym ojcem zwycięstwa. Innym znaczącym czynnikiem pozwalającym na wygranie kluczowego pojedynku było z pewnością zatrzymanie największej gwiazdy macedońskiego szczypiorniaka Kiryla Lazarova, który nie mógł do końca rozwinąć swoich skrzydeł, rzucił jak na niego tylko 5 bramek.

Jutrzejszy pojedynek między ekipami Szwecji i Wegier będzie tylko prestiżowy o pierwsze miejsce w turnieju ponieważ obie ekipy mają już pewny awans do Londynu.

Szwecja – Macedonia 27:23 (14:12)

sędziowie: Lazaar, Reveret (Francja)

Szwecja: K.Andersson 8, N.Ekberg 5, D.Doder 3, J.Larholm 3, F.Petersen 3, H.Lundstrom 2, A.Nilsson 2, T.Karlsson 1

Macedonia: K.Lazarov 5, F.Mirkulovski 5, S.Stoilov 3, N.Mojsoski 3, D.Manaskov 2, A.Jonovski 2, V.Dimovski 2, A.Stevche 1

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password