Taekwondo – Dutch Open: Kowalczuk triumfuje w Holandii

Aleksandra Kowalczuk zwyciężyła w kat. +73 kg w rozgrywanym w Eindhoven 45. Dutch Open. Trzecie miejsce w kat. -67 kg zajęła Anika Godel-Chełmecka.

Kowalczuk przystępowała do zmagań jako zawodniczka rozstawiona z numerem 1. W pierwszej walce rozprawiła się z Brazylijką Gabriele Siqueirą 14:8, a w ćwierćfinale okazał się zdecydowanie lepsza od Francuzki Sol Avoulette (21:2). Półfinał to już trudniejsza, ale ostatecznie zwycięska przeprawa z Rosjanką Olgą Muzyczką, zakończony triumfem Polki 11:9. W finale na naszą najlepszą taekwondzistę czekała kolejna Rosjanka – Ołesia Bardaczenko. I tym razem Kowalczuk nie dała sobie odebrać wygranej i pokonując przeciwniczkę w stosunku punktowym 5:3, Polka została zwyciężczynią całego turnieju.

Dzień wcześniej z miejsca na podium w kat. -67 kg mogła cieszyć się Anika Godel-Chełmecka. Rozstawiona z nrem 5 zawodniczka AZS Poznań, dopiero w półfinale uległa 1:9 turniejowej „jedynce”, byłej dwukrotnej mistrzyni świata, Szwedce Elin Johansson.

W Holandii wystartowała bardzo liczna grupa reprezentantów Polski, przy czym niektórzy z nich debiutowali na zawodach tej rangi w rywalizacji seniorów. Blisko podium uplasował się Karol Hołubowicz, który w kat. -80 kg dopiero w ćwierćfinale uległ późniejszemu zwycięzcy, Norwegowi Richardowi Ordemannowi. W Eindhoven swój drugi start w międzynarodowych zawodach po zeszłorocznej kontuzji i związanej z nią rehabilitacji zanotował Karol Robak. Zawodnik AZS Poznań wygrał dwie pierwsze walki, a zatrzymał go dopiero późniejszy triumfator, Koreańczyk Seok-bae Kim. Na ćwierćfinale kat. -87 kg zatrzymał się również Bartosz Kołecki. W Holandii ostatecznie nie wystartowały zgłoszone Patrycja Adamkiewicz i Aleksandra Krzemieniecka.

Turniej miał rangę G-1.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password