Taekwondo – Grand Slam Series: Gospodarze dominowali w zmaganiach drużynowych

Chińczycy wygrali dwie z trzech kategorii ostatniego, drużynowego, turnieju tegorocznego Wielkiego Szlema w taekwondo olimpijskim. Gospodarze triumfowali w rywalizacji kobiet i drużyn mieszanych. Wśród panów najlepsi okazali się Irańczycy.Ostatnim akcentem inauguracyjnego sezonu Wielkiego Szlema w taekwondo olimpijskim były zmagania drużynowe. Choć to Koreańczycy uważani są za dominatorów w tym sporcie, to właśnie gospodarze (wszystkie turnieje odbyły się w chińskim Wuxi) uważani byli za faworytów.

U pań i w kategorii drużyn mieszanych Chińczycy mieli tylko jednego rywala. Z obu pojedynków wyszli zwycięsko, pokonują najpierw Koreanki, a potem drużynę rosyjską. Trudniejszym zadaniem były zmagania mężczyzn. Tam, oprócz gospodarzy, Koreańczyków i Rosjan, zobaczyliśmy też silną ekipę Iranu. I to właśnie Irańczycy okazali się najlepsi, po tym jak w półfinale odprawili Rosjan (39:20), a w finale rozprawili się z Chińczykami 76:56. Otwarcie trzeba jednak przyznać, że skład Koreańczyków był daleki od optymalnego, podczas gdy Irańczycy wystawili do zmagań swoje największe gwiazdy.

Turniej ten zakończył pierwszy sezon Wielkiego Szlema w taekwondo olimpijskim. Kolejna edycja już za rok, a gospodarzem ponownie będzie chińskie Wuxi.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password