Taekwondo – Grand Slam Series: Koreańczycy zdominowali trzeci turniej

Reprezentanci Korei Południowej wygrali obie kategorie rozgrywane w ramach III turnieju tegorocznych rozgrywek Wielkiego Szlema w taekwondo olimpijskim. Tym razem w chińskim Wuxi nie oglądaliśmy Polaków.

Trzeci turniej przeznaczony był dla pań walczących w kat. -49 kg i panów w najcięższej wadze +80 kg.

Wśród kobiet najlepsza okazała się turniejowa „jedynka”, mistrzyni olimpijska Kim So-hui. Koreanka miała problemy jedynie w pojedynku półfinałowym, kiedy to zaledwie jednym punktem (19:18) pokonała Chinkę Yuntao Wenren. Finałową rywalką mistrzyni olimpijskiej była obecna mistrzyni świata, niespełna 20-letnia Serbka Vanja Stanković. Walka ta ostatecznie zakończyła się wynikiem 6:0. Brąz przypadł wspomnianej już Chince Wenren.

U mężczyzn turniej przybrał trochę inny obrót. Już w pierwszej rundzie ze zmaganiami pożegnali się mistrz olimpijski Radik Isajew i mistrz świata Abdoul Issoufou. Do finału udało się dojść Rosjaninowi Romanowi Kuzniecowowi i Koreańczykowi Kyo-Don Inowi. Obaj zakwalifikowali się do Wielkiego Szlema poprzez zwycięstwa w turniejach World Grand Prix. W walce o złoto lepiej spisał się In, który zwyciężył 2:0. Walkę o brąz wygrał Irańczyk Sajjad Mardani.

Następne zmagania już za tydzień, ponownie w chińskim Wuxi. Ponownie bez biało-czerwonych.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password