Taekwondo – Grand Slam Series: Ostatni turniej indywidualny za nami

W chińskim Wuxi zakończył się dzisiaj ostatni turniej indywidualny historycznego, pierwszego sezonu zmagań Wielkiego Szlema w taekwondo olimpijskim. O medale walczyli panowie w kat. -58 kg i panie w kat. -57 kg.

U pań już w pierwszej walce z turniejem pożegnała się dwukrotna mistrzyni olimpijska, Brytyjka Jade Jones. Jej pogromczynią okazała się późniejsza zwyciężczyni, Turczynka Irem Yaman. Yaman, mistrzyni świata sprzed dwóch lat, która do Wielkiego Szlema dostała się przez turniej kwalifikacyjny, pokonała utytułowaną Brytyjkę dopiero po dogrywce. Po dość pewnej wygranej w półfinale (24:6 z Chinką Zongshi Luo), o losach finału ponownie zadecydowała dodatkowa runda. Turczynka okazała się w niej lepsza od innej reprezentantki gospodarzy, Lijun Zhou (2:0), i tym samym została pierwszą w historii mistrzynią Wielkiego Szlema w kat. -57 kg. Brąz wywalczyła wspomniana już Chinka Luo.

Wśród panów prym wiedli Koreańczycy. Choć obecny mistrz świata, Yun-jo Jeong, nie został dopuszczony do rywalizacji, do finału i tak doszło dwóch innych jego rodaków. Faworyt kategorii, zdobywca brązu w Rio i mistrz świata w kat. -54 kg, Kim Tae-un, bez większych problemów radził sobie z kolejnymi rywalami, a w finale natknął się na swojego rodaka, kwalifikanta Jun Janga, którego ostatecznie pokonał 37:16. Walkę o brązowy medal wygrał Rosjanin Michaił Artamonow. W zmaganiach nie wystąpił obecny mistrz olimpijski. Zhao Shuai przeszedł do wyższej kategorii i Wielkim Szlemie oglądaliśmy go już wcześniej walczącego w wadze -68 kg.

W tegorocznym rozgrywkach Wielkiego Szlema, do rozegrania zostały już tylko zmagania drużynowe. Odbędą się one za tydzień, tak jak wszystkie turnieje cyklu, w chińskim Wuxi.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password