Taekwondo: Kowalczuk druga w Atenach

Aleksandra Kowalczuk (kat. +73 kg) zajęła drugie miejsce w rozgrywanym w Atenach Pucharze Prezydenta Światowej Federacji Taekwondo. Pozostali reprezentanci Polski uplasowali się poza podium.

Turniej miał rangę G2, dlatego nie zabrakło w nim zawodników ze światowej czołówki. W tym gronie najlepiej z Biało-czerwonych spisała się Aleksandra Kowalczuk. Pierwszą walkę, z reprezentantką gospodarzy Eleni Salinoudi wygrała 8:3, a następnie, już w ćwierćfinale, również dość pewnie pokonała Włoszkę Laurę Giacomini (9:2). W półfinale zawodniczka AZS Poznań odprawiła wicemistrzynię olimpijską z Londynu, Francuzkę Anne-Caroline Graffe 8:3, a przeszkodą nie do przejścia okazała się dopiero mistrzyni świata Bianca Walkden. I tym razem padł znajomy wynik (9:2), lecz niestety na niekorzyść Polki.

Na ćwierćfinałach swoje występy zakończyli: Anika Godel-Chełmecka (-67 kg), Piotr Paziński (-80 kg) i Patrycja Adamkiewicz (-57 kg).