Taekwondo – ME w kat. olimpijskich: Trzy krążki Polaków

Z dorobkiem 3 medali wyjechali z Sofii polscy taekwondziści, którzy od czwartku walczyli tam o medale 2. Mistrzostw Europy w kat. olimpijskich. Nasi reprezentanci wywalczyli srebro i dwa brązy.

Pomysł zorganizowania czempionatu Starego Kontynentu w kategoriach olimpijskich pojawił się 2 lata, kiedy to zawody te posłużyły za dodatkowe zmagania mające rozstrzygnąć kto wywalczy awans do turnieju finałowego I Igrzysk Europejskich. Wtedy tamte zawody nie cieszyły się dużym zainteresowaniem, ale teraz było już zupełnie inaczej. W turnieju oglądaliśmy kilkoro medalistów olimpijskich i świata. Dla nas zakończył się on sporym sukcesem, bowiem Polacy zajęli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej (2. wśród kobiet). Jedyne srebro wywalczyła walcząca w kat. -73 kg Anika Godel-Chełmecka. Brązowe medale przypadły w udziale Aleksandrze Kowalczuk (+73 kg) i Karolowi Hołubowiczowi (-80 kg).

Zawody całkowicie zdominowali Rosjanie, którzy wywalczyli 7 z ośmiu możliwych złotych medali. Generalnie, przywiozą oni z Bułgarii 14 krążków. Jedyne złoto, które nie wyjedzie do Rosji, przypadło Macedonii.