Taekwondo – MEu21: Patrycja Adamkiewicz ze złotem

Złoty medal Patrycji Adamkiewicz i brąz Alberta Millerta. Oto dorobek polskich taekwondzistów na zakończonych wczoraj w Sofii 7. Mistrzostwach Europy u21 w taekwondo olimpijskim. 

Walcząca w kat. -57 kg Adamkiewicz przeszła przez turniej jak burza. Rozpoczęła od pewnego zwycięstwa 14:5 nad Słowaczką Gabrielą Bohusovą, następnie 5:0 odprawiła Litwinkę Tvaronaviciute, a w ćwierćfinale 5:3 wygrała z Turczynką Tugbą Yilmaz. Ostatnie dwie walki to już popis naszej reprezentantki, która nie straciła w nich żadnego punktu. W półfinale w pokonanym polu zostawiła Niemkę Jasmin Richter (5:0), a w walce o złoto, niespełna 19-letnia zawodniczka AZS AWF Warszawa 7:0 pobiła inną Turczynkę Ikrę Kayir. Dla młodej Polki, która już od ponad roku z sukcesami rywalizuje z seniorami, to jeden z największych sukcesów w karierze. W 2011 roku była mistrzynią Europy kadetek, a 3 lata później jako jedyna nasza taekwondzistka reprezentowała kraj na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Nankinie.

Tego samego dnia po swój trzeci w karierze krążek ME u21 sięgnął Albert Millert (-68 kg). Polaka w półfinale zatrzymał dopiero późniejszy triumfator, Rosjanin Władysław Jugaj (2:5). Zawodnik AZS Poznań po raz trzeci z rzędu stanął więc na najniższym stopniu podium młodzieżowych mistrzostw Europy.

W stolicy Bułgarii startowała duża grupa Biało-czerwonych, ale nikomu więcej nie udało się dostać się na podium. Duże nadzieje wiązaliśmy z występem Karola Robaka, który zdobywał już medal tej imprezy 2 lata temu (srebro), a od tego czasu stał się jednym z najlepszych zawodników Starego Kontynentu wśród seniorów. Polak wygrał dwie pierwsze walki, niestety w trakcie ćwierćfinałowego pojedynku doznał kontuzji, która wykluczyła go z dalszej rywalizacji. Blisko podium po porażce w ćwierćfinale był również Jan Gąsiorowski (-54 kg).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password