Taekwondo – Mistrzostwa Świata Juniorów: Adrian Wojtkowiak wicemistrzem świata!

Adrian Wojtkowiak (-73 kg) zdobył srebrny medal mistrzostw świata juniorów w taekwondo olimpijskim. To pierwszy polski medal na zawodach rozgrywanych w tunezyjskim Hammamecie.

Do wczoraj Polacy zdołali wygrać w Tunezji zaledwie jedną walkę, dzisiaj jednak złą passę w fantastyczny sposób odwrócił Adrian Wojtkowiak.  Polak był w swojej kategorii rozstawiony z nrem 43, ale nie przeszkodziło mu to w dotarciu aż do finału. Na początek zawodnik AZS Taekwondo Poznań 20:12 wygrał z Ekwadorczykiem Darlynem Padillą, a następnie przed czasem rozprawił się z Rumunem Andreim Gherginą (25:3). Kolejna walka, której stawką był ćwierćfinał, to zwycięska potyczka z Azerem Talehem Sulejmanowem (12:10). Do strefy medalowej Wojtkowiak awansował dzięki pokonaniu 20:9 Saudyjczyka Mohammeda Alsowaiqa. Półfinał to zacięty pojedynek z rozstawionym z „dziesiątką” Ukraińcem Władisławem Jerką, który ostatecznie rozstrzygnął się na korzyść naszego reprezentanta (18:16). Po tak świetnym turnieju, Polakowi zabrakło trochę sił na finał, gdzie wyraźnie uległ Irańczykowi Alemu Eshkevarianowi 6:26. Dla Iranu było to już 6. złoto tych mistrzostw.

Dziś w Hammamecie oglądaliśmy jeszcze startującą w kat. -63 kg Dagmarę Haremzę. Polka pokonała w pierwszym pojedynku wyżej notowaną Brytyjkę Emily Brighton 12:4, ale w kolejnej walce musiała uznać wyższość późniejszej srebrnej medalistki, Chorwatki Niki Klepac (1:12).

Dziś po dwa złote medale przypadły w udziale Iranowi i Serbii. Jutro, w ostatnim dniu zmagań, będziemy mogli emocjonować się pojedynkami Elizy Zbrzeźnej (-68 kg), Jakuba Sadurskiego (+78 kg) i rozstawionej z nrem 1 w kat. +68 kg Marceliny Koszel.