Taekwondo – MP: Poznaliśmy najlepszych w kraju

Wczoraj w Bornym Sulinowie zakończyła się XXXVI edycja Mistrzostw Polski seniorów w taekwondo olimpijskim. W rywalizacji zabrakło jednak wielu czołowych reprezentantów kraju.

Gwiazdami mistrzostw były Patrycja Adamkiewicz i Aleksandra Kowalczuk. Przypomnijmy, że obie reprezentantki Polski przed tygodniem zaliczyły niezwykle udany start w 3 serii tegorocznego cyklu Grand Prix, która miała miejsce w Londynie. Startując w kategoriach olimpijskich wespół z najlepszymi zawodnikami świata, Adamkiewicz zajęła 3. miejsce w kat. -57 kg, a Kowalczuk zdobyła srebro w kat. +67 kg, ulegając jedynie mistrzyni świata Biance Walkden. We wcześniejszej rundzie Polka poradziła sobie m.in. z obecną mistrzynią olimpijską.

Nic więc dziwnego, że w Bornym Sulinowie obie panie bez żadnych problemów sięgnęły po złote medale w swoich kategoriach wagowych. Zawody obyły się bez większych niespodzianek, ale trzeba przyznać, że sporo do życzenia pozostawiła obsada mistrzostw. Na starcie, z różnych względów, zabrakło m.in.: Aleksandry Krzemienieckiej, Jagody Ulfig, Michała Łoniewskiego, Karola Robaka, Piotra Pazińskiego czy Alberta Millerta.

PEŁNE WYNIKI 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password