Taekwondo – MP: Rozdano medale w kraju

Poznaliśmy medalistów XXXV Mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim. Gospodarzem zawodów był Kętrzyn.

Choć taekwondo zdobywa w Polsce coraz większą popularność, a wyniki naszych reprezentantów na arenie międzynarodowej również dają nam nadzieję na przyszłość, krajowy czempionat na razie prezentuje się dość blado, chociażby na tle innych tego typu imprez w pozostałych sportach walki. W lżejszych kategoriach zgłoszonych zostało maksymalnie zaledwie po 4 zawodników, co równoznaczne jest z sytuacją gdzie każdy uczestnik już przed startem jest pewien medalu, nawet w przypadku niewygrania żadnej walki. Podobna sytuacja miała miejsce w najcięższych kategoriach kobiet. Aleksandra Krzemieniecka (-73 kg) sięgnęła po 5. mistrzostwo kraju z rzędu, a w całych zawodach miała zaledwie jedną konkurentkę. Nie musiała nawet nazbyt udowadniać swoich umiejętności, gdyż jej klubowa koleżanka Anika Godel doznała kontuzji i poddała walkę. Z kolei Aleksandra Kowalczuk (+73 kg), najwyżej sklasyfikowana polska taekwondzistka, również do zmagań przystąpiła dopiero w finale. Olsztynianka, która od tego sezonu reprezentuje barwy AZS-u Poznań, nie miała w nim żadnych problemów z rozprawieniem się z Małgorzatą Moczydłowską.

W mistrzostwach zabrakło Karola Robaka, który przechodzi rehabilitację kolana. Oprócz niego, nie wystartowali m.in. Michał Łoniewski czy Piotr Hatowski.

Za największą niespodziankę można uznać finałową porażkę w kat. -87 kg, piątego zawodnika igrzysk w Rio de Janeiro, Piotra Pazińskiego. Sposób na niego znalazł inny reprezentant Polski, Bartosz Kołecki.  Lekko zaskakujące mogą być też miejsca poza podium swoich kategorii zawodników, którzy reprezentują nas na arenie międzynarodowej: Mateusza Lewalskiego i Patryka Chodnickiego w kat. -74 kg, oraz Patrika Chrapkowskiego w kat. -68 kg.

PEŁNE WYNIKI

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password