Taekwondo – World Grand Prix: Szybkie porażki Polek, Walkden pisze historię

Już na pierwszych walkach zatrzymały się wszystkie trzy reprezentantki Polski, które walczyły w finałowym turnieju World Grand Prix 2017, który odbył się w Abidżanie. Historycznego wyczynu dokonała Brytyjka Bianca Walkden.

W tym roku, po zawodach w Moskwie, Rabacie i Londynie, wielki finał 5. edycji World Grand Prix, po raz pierwszy odbył się w Afryce. Zwycięzcy, oprócz sporej liczby punktów do rankingu olimpijskiego, walczyli również o pewne miejsce w zbliżającym się inauguracyjnym sezonie Wielkiego Szlema. W Wybrzeżu Kości Słoniowej na starcie zobaczyliśmy trzy Polki. Aleksandra Kowalczuk (+ 67 kg, zawody odbywają się w kategoriach olimpijskich), która w ostatnim turnieju z cyklu Grand Prix zajęła drugie miejsce, a przed tygodniem pewnie wygrała kwalifikacje do Wielkiego Szlema, tym razem dość szybko pożegnała się z rywalizacją. Jej pogromczynią okazała się Koreanka An Sae-bom. Wicemistrzyni świata wygrała 11:5. Drugiego dnia do zmagań przystąpiły Patrycja Adamkiewicz (- 57 kg) i Anika Godel-Chełmecka (-67 kg). Niestety, obie podzieliły los koleżanki z kadry. Adamkiewicz musiała uznać wyższość Koreanki Ah-reum Lee (7:14), a Godel przed czasem przegrała z Brytyjką Lauren Williams (4:26).

Historycznego wyczynu dokonała Brytyjka Bianca Walkden (+67 kg). Jako pierwsza zawodniczka w historii cyklu, wygrała wszystkie 4 turnieje w jednym sezonie. Oto pełna lista zwycięzców finału Grand Prix 2017:

Kobiety:

-49 kg: Panipak Wongpattanakit (Tajlandia)
-57 kg: Jade Jones (Wielka Brytania)
-67 kg: Guo Yunfei (Chiny)
+ 67 kg: Bianca Walkden (Wielka Brytania)

Mężczyźni:

-58 kg: Kim Tae-hun (Korea Płd.)
-68 kg: Lee Dae-hoon (Korea Płd.)
-80 kg: Cheick Cisse (Wybrzeże Kości Słoniowej)
+80 kg: Władisław Larin (Rosja)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password