Tarczyński bez minimum, Otylia trzecia

Marcin Tarczyński nie wykorzystał swojej szansy na zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich na zawodach Grand Prix USA, które odbywają się w Indianapolis. Ostatniego dnia Polak miał okazję wypełnić minimum na 200 metrów stylem zmiennym. Nie udało się…

Tarczyński wygrał finał B, zajął 9. miejsce, ale czas 2:01.75, to za mało żeby uzyskać olimpijską przepustke (minimum wynosiło 2:00.17). Polak ma jeszcze szansę na wyjazd na Igrzyska do Londynu, o ile na Mistrzostwach Polski w Olsztynie, na 100 metrów grzbietem, nikt nie popłynie szybciej niż 54.59 s (rekord Polski Tarczyńskiego z wczorajszego wyścigu na 200 metrów grzbietem). Konkurencję wygrał Michael Phelps, który z czasem 1:56.32 znalazł się na czele światowej listy z najlepszymi wynikami na tym dystansie.

Drugim najlepszym wynikiem w tym roku, na 200 metrów zmiennym wśród pań, może się od wczoraj szczycić Caitlin Leverenz, która wygrała wyścig finałowy rezultatem 2:09.71.

W finałowej sesji pojawił się również Mateusz Sawrymowicz, który zajął trzecie miejsce w niesamowicie emocjonującym wyścigu na 1500 metrów kraulem. Polak przepłynął ten dystans w czasie 15:19.35. Jednak prawdziwym widowiskiem okazała się walka o zwycięstwo. Matias Koski wyprzedził Arthura Fraylera o zaledwie 0.1 sekundy, odbierając swojemu rywalowi prowadzenie na ostatniej długości basenu!


Zakończyły się także Mistrzostwa Hiszpanii w pływaniu. W Maladze wystartowała czwórka Polaków – najlepiej spisał się Konrad Czerniak, który triumfował w trzech konkurencjach. Dziś na starcie zobaczyliśmy dwie nasze reprezentantki. Otylia Jędrzejczak zajęła trzecie miejsce na 200 metrów stylem motylkowym, płynąc w finale 2:10.54. Wygrała oczywiście Mireia Belmonte Garcia – w czasie 2:06.95. Na 400 metrów kraulem wystartowała Katarzyna Żołnowska (pojawić się na starcie miała też Jędrzejczak, jednak postanowiła się skupić na swoim koronnym dystansie). Polka zajęła 9. pozycję w finale A – 4:20.55. Najlepsza okazała się… Belmonte Garcia, która – co chyba nikogo nie zdziwi – pobiła kolejny rekord kraju – wynikiem 4:05.77.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password