Tarczyński słabiej, Czerniak cały czas mocny

Marcin Tarczyński zajął 20. miejsce w kwalifikacjach na 200 metrów stylem grzbietowym i popłynie w finale C pływackich zawodów Grand Prix USA w Indianapolis. Konrad Czerniak został Wicemistrzem Hiszpanii na 100 m stylem motylkowym, Otylia Jędrzejczak w rywalizacji pań w tej konkurencji była trzecia.

Tarczyński w porannych kwalifikacjach uzyskał czas 2:05.08. Polak był ostatni w najmocniej obsadzonej serii, do minimum olimpijskiego, wyznaczonego przez Polski Związek Pływania, zabrakło niemal siedmiu sekund. Polak będzie chciał się zapewne skupić na jutrzejszych wyścigach. Wtedy będzie musiał postawić wszystko na jedną kartę i popłynąć najlepiej jak to możliwe na 100 m stylem grzbietowym lub 200 m stylem zmiennym. Pechowo dla naszego reprezentanta oba te wyścigi odbędą się niemal jeden po drugim (w odstępie około 30 minut w eliminacjach i 15 minut w wieczornych finałach).

Dziś w Indianapolis na dystansie 200 m grzbietem miał wystartować Jan Konarzewski, jednak zrezygnował ze swojego występu. Na 200 m stylem dowolnym obserwowaliśmy dwóch Polaków. Mateusz Sawrymowicz, z czasem 1:55.35, zajął dopiero 38. lokatę. Lepiej zaprezentował się Michał Domagała, rezultat 1:53.84 pozwolił mu zająć 26. miejsce, a więc znalazł się tylko na liście zawodników rezerwowych – mogących ewentualnie wystąpić w finale C. Jak się później okazało – zwolniło się aż pięć miejsc i Polaka zobaczymy w sesji finałowej.


Lepiej wiedzie się naszym zawodnikom na Mistrzostwach Hiszpanii. W Maladze startuje czwórka podopiecznych Bartosza Kizierowskiego, wszyscy pływali dzis w sesji wieczornej.

Konrad Czerniak zajął drugie miejsce w swojej koronnej konkurencji – 100 metrów stylem motylkowym. Naszego Wicemistrza Świata wyprzedził, o zaledwie 0.05 s, Rafael Munoz, który triumfował z czasem 52.49 s. W rywalizacji tych panów na mistrzostwach mamy zatem wynik 1:1 (Polak był lepszy wczoraj – na 50 m stylem dowolnym).

W tej samej konkurencji trzecia w kobiecej rywalizacji była Otylia Jędrzejczak (59.51 s). Polka przegrała z Białorusinką Aleksandrą Herasimenią, która rezultatem 58.09 s pobiła rekord czempionatu i Hiszpanką Judit Sorribes.

Tuż za podium, w nieolimpijskiej konkurencji – 50 m stylem klasycznym, znalazł się Filip Wypych. Nasz reprezentant do mety przypłynął z czasem 29.15 s, o 0.01 s gorszym niż w eliminacjach.

Katarzyna Żołnowska była 16. (6. w finale B) na 200 m stylem dowolnym kobiet (jej wynik – 2:04.93). Konkurencję wygrała, znajdująca się w wybornej formie, reprezentantka gospodarzy Mireia Belmonte Garcia – bijąc przy okazji rekord kraju (1:57.58).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password