Tenis ˜– ATP Londyn: Thriller Matkowskiego i Cilica!

Marcin Matkowski i Chorwat Marin Cilić mają za sobą bardzo długi i ciężki mecz w pierwszej rundzie turnieju na kortach Queen’s Clubu. Na szczęście po 90 minutach gry i kilku obronionych meczbolach są w drugiej rundzie.

Rywalami Polaków byli Amerykanie Nicholas Monroe i Donald Young, którzy weszli do turniejowej drabinki jako „szczęśliwi przegrani” kwalifikacji, w związku z wycofaniem się Brytyjczyka Dominica Inglota i Australijczyka Nicka Kyrgiosa.

Biorąc pod uwagę, że Donald Young to finalista tegorocznego turnieju deblowego w ramach Roland Garros, można było spodziewać się wyrównanego meczu. I tak było. Co prawda w piątym gemie otwierającego seta Amerykanie zdobyli przewagę przełamania, jednak nie zdołali jej utrzymać. Polak i Chorwat wyrównali na 4-4. Kiedy wydawało się już, że set zakończy się tiebreakiem, Matkowski i Cilić zdobyli kolejnego breaka i wygrali seta.

Drugi set przez długi czas wyglądał niemal identycznie. Z tą różnicą, że Marcin i Marin nie zdołali tym razem zniwelować przewagi zdobytej przez rywali w piątym gemie. Tym samym Amerykanie wyrównali stan meczu, wygrywając tę partię 6-4.

Super tiebreak był kwintesencją zaciętości tego spotkania. Z początku nie układał się jednak po naszej myśli. Monroe i Young prowadzili już 6-1. Matkowskiemu i Cilicowi udało się dojść ich na 2-3 punkty, jednak rywale wywalczyli trzy piłki meczowe. Nie wykorzystali jednak żadnej! „Matka” i jego chorwacki partner doprowadzili do wyrównania 9-9. Później Monroe i Young mieli jeszcze jedną okazję do skończenia meczu, lecz znów nie zdołali jej wykorzystać. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Matkowski i Cilić zdobyli trzy punkty z rzędu i są w drugiej rundzie!

Marcin Matkowski/Marin Cilić (POL/CRO) – Nicholas Monroe/Donald Young (USA) [LL] 7-5 4-6 [12-10]